Tokatspor için yorumlar
Tokatspor için yorumlar

Tokatspor için yorumlar

“Tokat’ta bir tabir var. Komşunun düğünü var. Davet etmese de küssek. Davet etse de gitmesek. Hem yönetime girmem hem de seçilenlere iş yaptırmam gibi bir durum var.”

Tokatspor delegesi, gazeteci Fatih Kılıç’ın Tokatspor için yaptığı değerlendirmelere yorumlar oldu. Tokatlının, aynı zamanda Tokatspor’un delegesi olan isimlerin de olduğu ortamda gelen yorumlardan bir kısmı şöyleydi:

            *Tokat’ta bir tabir var. Komşunun düğünü var. Davet etmese de küssek. Davet etse de gitmesek. Hem yönetime girmem hem de seçilenlere iş yaptırmam gibi bir durum var. Mevcut yönetim desteklenmek zorunda. Aksi takdirde 2 yıl sonra amatördeyiz. Mevcut yönetim iskelet aynı kalmak kaydıyla yeni genel kurul yapabilir... ama komple yeni yönetim istenirse 2 yıl sonra amatördeyiz. Bir tek Tokatspor var... Kayyuma kalsın diyenler lafım size… (Mete Bayburtlu)

*Tokatspor Tokat’ın en kıymetlisidir. Zaten sosyal ve ekonomik yönden geri kalmış bir şehrin sosyal olarak tek eğlencesi olan Tokatsporu yaşatmak Tokat’ta bulunan seçilmiş ve seçmiş olanların asli görevi olmalıdır. Artık bu şehrin üzerindeki ölü toprağını kaldırıp diğer illerle münasebeti sağlayan Tokatspor yaşatılmalı ve desteklenmelidir. Konu çok hassas ve kurtuluş mücadelesidir. Tokat şehrinin artık bir üst kategoriye ulaşması için Tokatspor’un başarılı olması ve şehrin Valisi, Belediye Başkanları, Milletvekilleri ve tüm kamu kurum ve kuruluşları ile sivil toplum örgütlerinin kenetlenerek bir üst lige şehrin tüm sayılan birimleriyle çıkması ve şehrimizin tanıtım reklam ve sosyal aktivite olarak yükselmesi amacımız olmalıdır. (Ufuk İpek)

*Bu takımı bu duruma getirenlerin en büyük suç. Olmayan paralarla reklam uğruna yapılan transferler hocalara verilen yüksek ücretler bir de uçak biletleri Tokatspor için lüks değil mi? Artık bu takımı yönetenlerin hesabını iyi yapması gerekiyor. Şu an yüksek ücretli sporcu alma devri bitti. Bir futbolcunun menajeri varsa kulübe bile davet etmeyeceksin. (Arif Sağdıç)

*Yönetici kardeşimiz Cüneyt Cansu tahta açılacak transferler tamam diyorsa beklemek gerek, eleştirileri bir kenara bırakmak gerek. Olan olmuş, önemli olan bundan sonra daha fahiş hatalar yapılmaması. Tokatspor hepimizin. (Mustafa Acar)

*Her şey iyiye gider. Belki olur belki olmaz ama olan Tokatspor’a olur ya şampiyon olur ya da kümeye gider. Bu da çalışmaya bağlı, çalışılınca olur. Para olursa olur, eğer emek para olmazsa kimse bir şey beklemesin. Yönetim yapacağız diyor bekleyip göreceksin, olur mu olmaz mı orasını Allah bilir. İnşallah Tokatspor’a bir şey olmaz. Temennimiz bu. (Kadir Kılıç)

*Şunu bilsinler Tokatspor’un başına bir şey gelirse bilinsin ki kimse şu anki yönetimi suçlamaz. Kabak Tokat’ı idare etmekte olanların başına patlar. Bunu böylece bilsinler, iş işten geçmeden Tokat’ın markasına sahip çıksınlar. (Halil Camgözoğlu)

*Ben Tokatspor’un yeni yönetimine güveniyor ve destekliyorum. Belediye başkanının da her türlü desteği vereceğine inanıyorum. Bahri Çabuk ve ekibi enkaz olarak kulübü devraldılar ve inanılmaz şekilde gece gündüz mesai yapıyorlar, hiç bir dedikoduya inanmayın, yönetim doğru yolda. Belediye başkanının katkı vermeyeceği gibi söylemler yanlıştır, bu memleketin öz evladı olan Tokatspor sevdalılarından oluşan bu yönetime yapmamasını düşünemiyorum. Tokatspor Tokatlının ortak paydası ve Tokat’ın en değerli tanıtım markasıdır. Öyle amatör küme falan, isim değişikliği bunları dillendirmek bile yanlıştır. Tokatspor’a sahip çıkmak, başarılı olmasını istemek her Tokatlının hakkıdır. 50 yıllık kulübün Türkiye liglerinde bir geçmişi itibarı var, bu kulübün futbol takımı başka bir ile deplasmana gidince ev sahibi takım hasılat rekoru kırıyordu, bırak deplasman takımının taraftarını çevresindeki illerdeki futbol severler bordo beyaz Tokatspor’u izlemeye o ile akın ediyordu. Böyle itibarlı bir kulübü menajerlerle yöneten eski yönetim maalesef kulübü bu hale getirdi, inanılmaz özveriyle eski pislikleri temizlemeye çalışan bu yönetime yok şöyle yok böyle diyerek çelme takmaya çalışmak kimsenin hakkı da değil haddi de. Yönetim görevini taraftar da taraftarlığını, şehrül emin de özveri ve desteğini verecek. Unutmayın ki Tokatspor bu memleketin en değerli markasıdır. Zor günde kulübe talip olan Bahri Çabuk ve ekibine güvenelim ve destek verelim, takip ettiğim kadarıyla güzel şeyler olacak. Bekleyelim ve görelim. Sevgi ve saygılarımla. (İlhan Us)

 

*Tüm yorumların kendi içinde doğruluk payı vardır mutlaka. Ancak sevgili Tokatspor'a gönül veren dostlar, lütfen sabırlı olalım. Belirtilen tüm konular için Başkan ve ekibi çözüm üretmeye devam ediyor. Ve üretildi, inşallah her şey çok güzel olacak. Allah izin verirse hep birlikte omuz omuza bu takıma alkışlarla destek olacağız. Bahri Başkan ve ekibi inanılmaz işler yapıyor. Tüm Tokat bu yönetim kuruluna destek olmak ve yanında olmak için bekliyor olacaktır. Her şey çok güzel olacak inşallah... Ayrıca Tokatspor borcu ile harcı ile ilimizin hepimizin. Bu sıkıntılı durumdan şu andaki yönetimi suçlamak hata olur. Ama bu yönetim kurulu bu burcu öder. 50. yılda ŞAMPİYON TOKATSPOR olur. Allah utandırmasın inşallah. (Gültekin Kaya)