Turhalspor’un geleceği tartışılıyor
Turhalspor’un geleceği tartışılıyor

Tokat’ımızda iki sezon önce ilçelerimizden Erbaa’nın temsilcisi Erbaaspor’un Bölgesel Amatör Lig’de şampiyonluğa ulaşıp futbolda 3. Lig’e yükselmesi, ilk sezonunda müthiş bir çıkış yaparak 2. Lig’in kapısından finalde dönülmesi şehirde büyük bir heyecan oluşturmuştu.

            Erbaaspor’un BAL’dan 3. Lige çıkmasının ardından geçen sezon BAL’a yükselen takım Turhal ilçemizin temsilcisi Turhalspor olmuştu. BAL’da hedefi 3. Lig olarak belirleyen Turhalspor ne yazık ki beklenen çıkışı yapamamıştı.

TURHAL’DA STAT DA YIKILINCA…

            Turhalspor’a BAL’da destekçi olan Turhal Belediyesi’nin Belediye Başkanı Yılmaz Bekler de takımın maçlarına ilgi göstermişti. Öte yandan Turhal ilçemizde şehir merkezindeki ilçe stadının devlet hastanesi yapılmak üzere yıkılması bilhassa Turhalspor taraftarları arasında hoş karşılanmamıştı. Gelişen süreçte,       Turhalspor’da bilhassa yönetim anlamında sıkıntı yaşandığı görülüyor. İlimizi yeni sezonda yine BAL’da temsil edecek Turhalspor için taraftarlarının yorumları oluyor.

BAŞKAN YILMAZ BEKLER’E TARAFTARDAN MESAJ

            Turhalspor taraftarlarından Semih Uçmaz önceki gün sosyal paylaşım hesabında Turhal Belediye Başkanı Yılmaz Bekler ile futbolcuların bir arada olduğu fotoğrafları paylaşıp “reklam yapılmak istendiğinde Turhalspor üzerinden boy boy resimlerimizi paylaşarak kendimiz için prim yapıyorsak, mesele sahipsiz takımı sahiplenmeye geldiğinde de üzerinize düşeni yapmanız gerekir. Çünkü Turhalspor size prim yaptırarak gerekli vefayı göstermiştir. Bu şehri yönetenlerin, bu şehrin takımını desteklemiyorum demek gibi bir lüksü olmamalıdır.” Mesajı vermişti.

BAŞKAN BEKLER’DEN YANIT GELDİ

            Turhal Belediye Başkanı Yılmaz Bekler, söz konusu paylaşıma sosyal mecrada yorumlar ile yanıt verdi. Başkan Bekler’in yanıtları içinde, geçen sezon belediye olarak 500 bin liraya yakın bir meblağ katkıda bulundukları vurgulandı. Öte yandan “Sen kimsin ki beni buradan yargılıyorsun.” Cümlesi dikkat çekti. Taraftar arasında polemik yaşattı.

            Belediye Başkanı Yılmaz Bekler’in sosyal paylaşımdaki yanıtları şöyle oldu:

            “Yukarıdaki fotoğrafları ben paylaşmadım. Siz paylaştınız. Turhalsporu kullanarak hiç reklam yapmadım. Maçlarına geldim fotoğraf paylaştım. Bunu yaptığım zamanda bu takımın herşeyini ben karşılıyordum. Bu takımın her şeyini ben karşılıyorken cakasını sürenler bugün takıma sahip çıksınlar. Bu takıma bugüne kadar yaptıklarımı paylaşmak zorunda kalmıştım. Paylaşmamın sebebi de takımın yöneticilerinin vefasızlığı idi. Reklam yapmak için değildi. Bizim takıma sadece nakit katkımız yarım milyonun üzerindedir. Bu takımın geçmiş lokanta, otel, borçları, futbolcu borçları hatta başkanın oturduğu masa sandalye gibi mobilya borçlarını dahi biz ödedik.  Sen kimsin ki beni buradan yargılıyorsun. Sosyal medyada bizi kesikbaşın torunlarına yem edenlere seslen takıma sahip çıksınlar. Biz bu şehrin çocuklarının olduğu tüm amatör spor dallarının yükünü omuzladık. Üzerimize düşeni yapıyoruz. Buradan üç beş fotoğraf koyup bize birşeyler yazıp, insanlara yorum yaptırıp neyi amaçladığını bilmiyorum. Ama ben kendimi buralardan size yıpratmam. Buradan cevap vereceğim kadar bu takıma destek verdim. Bu takımla fotoğraf çekinip caka satanların fotoğraflarını koy onlara seslen takıma ne kadar destek verdiler ise o kadar cevap versinler. Vesselam.”

OĞUZ BEKLER ADAYLIĞINI DUYURDU

            Turhalspor üzerine yorumlar yapılmaya devam ederken ilçe sakinlerinden OĞUZ BEKLER bir açıklamada bulunarak Yönetime talip olduklarını duyurdu. Oğuz Bekler’in açıklaması “Sporsever Turhal halkına duyurulur. Tek hedef, tek amaç güçlü Turhalspor ve 3.lig diyerek,önemli projeler ,güçlü sponsor lar en önemli si bu şehri ve bu formayı gerçekten hak eden,yüreğini sahada ortaya koyan bir Turhalspor için bugün itibariyle ben Oğuzhan Bekler başkan adaylığımı resmen açıklıyorum. Saygılarımla. Bölgesel Amatör Lig'e katılım tarihinin 14 Temmuz olarak açıklanmasının ardından Turhalspor'umuzun içerisinde Bulunduğu SESSİZLİK tüm taraftarlarımızı ve beni üzmektedir. Artık YETER! Bu takımın ve bu şehrin kaybetmesi beni üzmektedir. Kimse sahip çıkmayacaksa bu taşın altına elimi koymaya ve layıkıyla da yapmaya talibim. İş işten geçmeden. Turhal Belediyesinden de maddi yardım olsun olmasın önemli de değil. El ele gönül gönüle ilçemizin en iyi tanıtım aracı olan takımımızı layık olduğu yerlere getirmemiz umuduyla .Saygılarımla.” diye oldu.

BAL’A KATILIM BEDELİ VAR

 

            Öte yandan taraftarların Belediye Başkanı Yılmaz Bekler’den beklentileri oluyor. Eski futbolcularından Ali Hakan Nacak “Sayın Belediye Başkanım Ben ALİ HAKAN NACAK doğma büyüme Turhallıyım ve 10 yıla yakın Turhalspor’da top oynadım, o toprak sahalarda her maçımızda et parçalarımı bırakıp evimize döndük, bize yapılan vefasızlıkları bilseniz başkanım isyan edersiniz. Ama biz küsmedik, devam ettik, sizden de bu takıma küsmemenizi rica ederiz. Siz olmazsanız bu takım inanın küme düşer, takım için sizin bir proje yapıp Turhal’da güvendiğiniz, bildiğiniz ama futbolu da bilen kişilere bu takımı teslim etmeniz gerekir. Benim nacizane fikrim budur, takımın Bal liginde oynaması için bildiğim kadarı ile 21 bin federasyonun hesabına para yatması gerekiyor ve bu sürenin de dolmasına 1 hafta kaldı, lütfen çağırın bildiniz insanları, konuyu halledin, sizden rica ediyoruz.” Diyerek Başkan Yılmaz Bekler’e seslendi.