Yönetime alt yapı mesajı
Yönetime alt yapı mesajı

“Kendi altyapımızdaki arkadaşlarımızı profesyonel edip kendimiz oynatıp pazarlasak hem futbolcularımız hem de kulübümüz kazanacak.”

 

Tokatspor’da gözler 11 Temmuz tarihine çevrildi. Yönetim Kurulunun açıklamasında 11 Temmuz Salı günü (yarın) Uzunburun tesislerinde Teknik Direktör Ercüment Coşkundere öncülüğündeki teknik ekip ve anlaşmaya varılması planlanan oyuncu kadrosunun toplanacağı duyurulmuştu.

            Transfer tescil işlemlerinin TFF nezdinde yapılabilmesi için gereken paranın bulunması ve borcun kapatılması için girişimlerin olduğu ortamda Yönetim Kurulu olumlu mesajlar vererek yeni sezonu açacakken, taraftar gruplarından bir mesaj geldi. Cephe 1969 Taraftar Grubunun paylaşımında alt yapı oyuncularının profesyonel yapılması teklif edildi. Taraftarların mesajı şöyle oldu:

            “Buradan yöneticilerimize ve başkanımıza bir mesajımız var; her sezon dışarı bağımlılığımız bir kat daha artıyor madem maddi gücümüz çok yüksek değil transfer yasağımızı kaldırıp feda sezonu yaratmak istiyoruz. Bölgemizin takımlarındaki altyapı futbolcularını toplamak yerine kendi altyapımızdaki arkadaşlarımızı profesyonel edip, kendimiz oynatıp pazarlasak hem futbolcularımız hem de kulübümüz kazanacak, bunu taraftar görebiliyorken bu işle uğraşan ağabeylerimizin de görmesi en büyük temennimiz.  3-5 abi, gerisini işi götürecek koşacak mücadele edecek topçularla zaten her sezon ligde kalıyoruz, fahiş fiyatlarla kurmadan da yapılabilecek çok şey var yeter ki isteyelim...”