Niksar güreşlerinin baş pehlivanı Burak Eryılmaz oldu
Niksar güreşlerinin baş pehlivanı Burak Eryılmaz oldu

Niksar güreşlerinin baş pehlivanı Burak Eryılmaz oldu

Niksar Belediyesince bu yıl 2.si düzenlenen Ahi Pehlivan Etkinlikleri kapsamında güreş müsabakalarına yüzlerce güreşçi katıldı. Güreş ağalığını ise Hasime Yıldırım kazandı.

            Niksar Belediyesince bu yıl 2.si düzenlenen Ahi Pehlivan Etkinlikleri kapsamında güreş müsabakaları Çamiçi Yaylasında yapıldı. Niksar Belediye Başkanı Özdilek Özcan müsabakalar öncesinde hemşerileriyle tek tek selamlaşarak sohbet etti.

            Yapılan eşleşmelerin ardından kıyasıya gerçekleşen müsabakalar sonucunda Niksarlı güreşçi Burak Eryılmaz baş pehlivanlığı kazandı.

            Burak Eryılmaz'a madalyasını ve kupasını takdim eden Niksar Belediye Başkanı Özdilek Özcan, Burak Eryılmaz'ı tebrik ederek, güreşlere katılan tüm sporculara teşekkür etti.

 

            Diğer dallarda ise; Sembolde, 1. Vahit Yılmaz, 2. Buğra Güçlü, 3.ler Bekir Armağan ile Mikail Uzunkol, Minik 1'de 1. Sefa Yıldırım, 2. Yunus Unutmaz, 3.'ler Samet Keskin ile Fatih Bildiş, Minik 2'de 1. Berkay Bağ, 2. Enes Bildiş, 3.'ler Uğur Yılmaz ile Ömer Şahin, Teşvik'te 1. Emre Çelik, 2. Muhammet Yılmaz, 3.'ler Ömer Altındal ile Selahattin Kuzucu, Toz koparan'da 1. M.Eren İlhan, 2. M.Fatih Durak, 3.'ler Murat Doğan ile M. Akif Yıldırım, Deste'de 1. Cabbar Duyum, 2. Salih Yılmaz, 3.'ler Yusuf Güler ile Emin Demirtaş, Küçük Orta'da 1. Yunus Doğan, 2. Kenan Ulu, 3.'ler Ömer Duyum ile Efe Kölebaş, Büyük Orta'da 1. Taha Eryılmaz, 2. Selçuk Bekdemir, 3.'ler H. İbrahim Karaman ile Bilal Bozkurt, Büyük Alt'da 1. Erhan Yaylacı, 2. Mehmet Tazegül, 3.'ler Semih Koç ile Bilal Akdağ ve Baş Pehlivanlık'ta 1. Burak Eryılmaz, 2.Atilla Balcı, 3.'ler ise Murat Dolman ile Murat Solakçı oldu.