Hakem camiası yeni sezon için hazır
Hakem camiası yeni sezon için hazır

Hakem camiası yeni sezon için hazır

HAKEM TRİOSU OLUŞTU

İl MHK Başkanı Hüseyin Eşiyok: “Tokat’tan bir HAKEM TRİOSU oluşmasının sevincini yaşıyoruz. Buna en çok da Harun kardeşimiz sevinecektir. Tek başına maçlara gidiyordu şimdi üç kişilik ekiple gidecek maçlarına.” 

Tokat İl Hakem Kurulu Başkanı Hüseyin Eşiyok, yeni sezon için hakem camiasının hazır olduğunun mesajını verirken, C Klasman Hakemi olarak 3. Lig maçlarını yöneten Harun Toplar’ın yanına bu sezon 2 tane C Klasman Yardımcı Hakemi kazandırdıklarını duyurdu. Böylelikle Tokat’tan bir HAKEM TRİOSU’nun oluşmasının sevincini yaşadıklarını söyledi.

            Gazetemizi ziyaret eden ve Sorumlu Yazı İşleri Müdürümüz Fatih Kılıç’a yeni sezon öncesi hakemlik camiasındaki gelişmeleri aktaran İl Hakem Komitesi Başkanı Hüseyin Eşiyok, bu vesile ile ilimizin hakemlik camiasına değer katan isimleri Tokat’ta tutabilmek için desteğe de ihtiyaçları olduğunu belirtti.

            Hüseyin Eşiyok’un açıklamaları şöyle oldu:

            “İlimizde 2017-2018 Futbol Sezonunda görev yapacak Klasman hakemlerimiz var. Öncelikle Allah’ıma şükürler olsun, 8 yıl aradan sonra 2. yılımda görev gelir gelmez 8 yıl önce bıraktığımız yerden kutlu bayrağı devraldık. Öncelikle camiamıza ne yapabiliriz diye sorduk.

            Hakemlerimizle, camiamızla oturup görüştük. Amacımız ortak, Tokat hakemliğinde karar kıldık, ne yapabiliriz diye düşündük. Yönetim Kurulum ve ben hakemleri takibe aldık. Yetenekli hakemlerin moral ve motivasyonu üst seviyede tutmak adına antrenmanlarda eğitimlerde hep onların yanlarında olduk. Antrenmanlarda kalp atışlarımız birlikte, aynı ritimle attı. Nefes alışım birlikte oldu. Tabiri caizse etle tırnak gibi olduk.

            İlimizde görev dağılımı yaparken hep şunu söyledik, hakem görevi ister, bize sadece yazmak düşer. Bu da hakemin saha içi performansı, antrenman, koşu, eğitimlere katılımı ön planda tuttuk ve söylediğimizi de yaptık. Adaletten şaşmadık, adaletten şaşmayınca da başarı geldi ve klasman açıklandı.

            Başta mevcut C Klasman hakemimiz Harun Toplar kardeşimiz yerini muhafaza etti. Bu yıl ise yardımcı olarak iki hakemimiz daha geldi. Böylelikle Tokat’tan bir HAKEM TRİOSU oluşmasının sevincini yaşıyoruz. Buna en çok da Harun kardeşimiz sevinecektir. Tek başına maçlara gidiyordu şimdi üç kişilik ekiple gidecek maçlarına. Bu yıl Harun kardeşimizin yanında C Klasman Yardımcı (CKY) Hakemi olarak ilimizin deneyimli hakemlerimizden 10 yıl önce öğrencim olan, birçok amatör kulüplerde kalecilik yapmış ve Gençlik Spor Kulübü’nü hentbol 1. Ligine çıkarmış kıymetli genç kardeşimiz Emre Dursun olacak. Ayrıca 3 yıl Bölgesel Yardımcı Hakemlik yapan Okan Gürdiş ile birlikte Allah’a şükür yüzümüz gülüyor.

            Bölgesel Lige teklif ettiğimiz İl Hakemlerimizden ENES AHI Bölgesel Liglerde Bölgesel Hakem (BH) olarak düdük üfleyecek. İl Hakemlerimizden YASİN YENİ Bölgesel Yardımcı Hakem (BYH) olarak klasmana alındı. Mevcuttaki olanlarla birlikte ilimizde 1 Bölgesel Hakem, 3 de Bölgesel Yardımcı Hakemimiz oldu.

            Tokat olarak tarihinde ikinci ilki yine şahsımın kurul başkanlığı döneminde getirdik. İlimizden teklif ettiğim hakemlerimiz bizleri mahcup etmedi. Kendilerine Tokatspor kamuoyu önünde teşekkürlerimizi sunuyoruz, alınlarından öpüyoruz. Başarıları daim olsun.

            Hakemlerimize şunu söylemek istiyorum: “Ağustos’un ilk haftası yapılacak olan Klasman koşularına var güçleri ile iyi hazırlansınlar. Düdük bende top onlarda.”

            Hakemlerimizi klasmana layık gören, bize güvenen MHK Başkanımız sn. Yusuf Namoğlu hocama, MHK Üyesi Bölge Sorumlumuz Alican Lakot ve Bölgesel Hakem Kurulu üyesi İlkay Aydın hocama, ilimizde antrenmanlarımıza, eğitim taleplerimize GOP. Stadı ve Gençlik Merkezi imkanlarını açan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürümüz Cemil Çağlar’a sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz.

            Liglerin yavaş yavaş şekillendiği şu günlerde kuraların çekilmesi bekleniyor. Tüm takımlarımız ve taraftarlarımız heyecanla bekliyor.

 

            2017-2018 Futbol Sezonunun takımlarımıza, hakem camiamıza, basın camiamıza hayırlı uğurlu olmasını diliyoruz.”