Başçiftlik'te 15 Temmuz yıldönümü
Başçiftlik'te 15 Temmuz yıldönümü

15 Temmuz etkinlikleri Başçiftlik'te şehit kabirleri ziyaretiyle başladı ve şehitler için mevlit okutuldu.

            FETÖ/PDY'nin 15 Temmuz darbe girişiminin birinci yılı dolayıısyla 11 Temmuzdan itibaren yurtiçi ve yurtdışında çeşitli etkinlikler düzenlenirken Başçiftlik'te de etkinlikler yapılmaya başlandı.       Bu kapsamda 11 Temmuz günü ilçe protokolünün şehit kabristanlarını ziyaret etmesiyle başlayan etkinlikler öğle namazı öncesi ilçe merkez caminde mevlid-i şerif okutulması ile devam etti.

            Ziyaretlere İlçe Kaymakamı Mehmet Özcan, Belediye Başkanı Murat Tunçel, Jandarma Komutanı V. Astb. Bçvş Cihan Akıncı, Emniyet Amiri Sezer Bozoğlu, Hatipli Belediye Başkanı Şemseddin Yavuz, daire amirleri, siyasi parti temsilcileri, köy ve mahalle muhtarları, şehit aileleri ve yakınları ve vatandaşlar katıldı. Protokol heyeti Sabiha Gökçen Havalimanında şehit düşen Erdem Diker’in Niksar’ın Şahnaalan köyündeki kabrini ziyaret etti, şehit Diker dualarla anıldı. Demokrasi şehidinin ziyaretiyle birlikte diğer şehitlerin kabirlerine de ziyaretler gerçekleştirildi.

 

            Protokol yine aynı gün Şırnak Uludere’de şehit düşen Başçiftlik’in şehidi Murat Kılınç’ın kabrini, Şırnak 2.Komd.Tb.Komutanlığı emrinde görevli iken 1 Şubat 1992 tarihinde çığ düşmesi sonucu şehit düşen Birol Şimşek’in Hatipli’deki kabrini ve Reyhanlı-Hatay mevkiinde şehit düşen Şehit Şirin Kılınç’ın kabrini ziyaret edip dualarla andılar.