Bir tane Tokatspor var  KAYBETMEYELİM
Bir tane Tokatspor var KAYBETMEYELİM

Tokatspor'la 1+1 yıllık sözleşme imzalayan Arif Çoban, Tokatspor'da yarım kalanları tamamlamaya geldiğini ifade ederek, "Burası benim zaten yuvam. Tokatspor buraları hak etmiyor. Hak ettiğimiz yerlere taşımamız lazım. Bu da birlik beraberlikten tek yumruk olmaktan geçiyor. Bir tane Tokatspor var kaybetmeyelim." dedi.

            Tokatspor’da yeni sezonun ilk imzası, taraftarın gönlünde Benzama Arif olarak taht kurmuş olan Arif Çoban’a attırıldı. İlk olarak Medikalpark'ta sağlık kontrolünden geçen Arif Çoban, Dedeman Otel'de düzenlenen törenle sözleşme imzaladı. Hastanenin Anlaşmalı Kurumlar Sorumlusu Gökhan Türk’ün nezaretinde Arif Çoban’ın tüm tetkikleri yaptırıldı. Medikalpark Genel Müdürü Dursun Bulut yaptığı açıklamada, bu sene Tokatspor'un sağlık sponsoru olmaya devam edeceklerini belirterek, şunları söyledi:

            "Hastanemiz açıldığından beri yaklaşık 10 yıldır Tokatspor’la bir birlikteliğimiz desteğimiz hep oldu. Aynı şekilde destek vermeye devam edeceğiz. Sporun sporcunun desteklenmesi bizim her zaman yaptığımız şeylerdendir. Tokatlıyız. Tokatspor Tokat’ın bir değeridir. Bu anlamda bizde değerlerimize sahip çıkmak istiyoruz. Bu güne kadar hep sahip çıktık bu günden sonra da çıkmaya devam edeceğiz. Spor’un ne denli önemli olduğunu biliyoruz ve desteğimizde bu çerçevede devam edecek. Her türlü sağlık sponsorluğu sağlık danışmanlığı anlamında Tokat Medikal Park olarak biz bunu devam ettireceğiz.  Sağlık sponsorluğu neyi gerektiriyorsa bunu yapacağız."

            Tokatspor Basın Sözcüsü Muhsin Şenocak da hastane yönetimine teşekkürlerini ileterek, şunları kaydetti:

            "Medikal Park şu ana kadar maddi ve manevi Tokatspor’a yardımcı oluyor. Böyle kurumsal bir kuruluşun Tokatspor’un yanında olması bu yıl için bizlere çok büyük bir mutluluk verdi onur verdi. Tabiî ki kendimizi güçlü hissediyoruz. İnşallah iş çıkartmamaya gayret edeceğiz. Saha da dışarıda hasta olmamaya yaralanmamaya çalışacağız ama arkamızda böyle güçlü bir kuruluşun olması bizlere tabi memnuniyet verici. Sevgili hocamıza çok teşekkür ediyoruz. Allah razı olsun diyoruz. Tokatspor ailesi adına çok teşekkür ederiz."

ARİF'E ÖZEL İMZA TÖRENİ

            İlk futbolcu transferini Tokatspor'a büyük emeği geçen Arif Çoban ile yaptıklarını söyleyen Tokatspor Başkanı Bahri Çabuk, "2017-2018 sezonu Tokatspor için hayırlı ve uğurlu olsun. İlk Futbolcu transferimizi bize daha önceden emeği geçen, bize başarılarla dolu sezonlar bırakıp giden ama hiçbir zaman unutulmayan hep doğruların peşinde olan ortamın mükemmel olduğu, iyi olduğu dönemlerde bizle beraber olan kötü gittiği dönemlerde de kötü gidişatı her zaman dile getiren ve bunlardan da üzülen arkadaşlarımızdan bir tanesi olan Arif Çoban’la bugün tekrar mukavele yapacağız. Ben hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. İnşallah bu sene Arif gibi güzel arkadaşlarımızla güzel bir takım oluşturup Tokat’ı en iyi şekilde temsil edip mücadelemize devam edeceğiz. Biz Arif’e özel bir imza töreni hazırlamak istedik. O buna layık. O bunu hak ediyor. O da bizi bizim layık olduğumuz yerlere taşıyacak. Arkadaşlarına öncülük yapacak. Bizimle birlikte mücadele edecek biz buna inanıyoruz. Kendisine güveniyoruz. Bu transferde fedakarlıkları oldu. bu transferi isteyen fedakarlık yapan arkadaşlarımız oldu onlara da teşekkür ediyorum. biz bu gün yolumuza başladık. İnşallah bundan sonrası da gelecek ve Tokatspor’umuza hayırlı ve uğurlu olacak.   Ben buna inanıyorum. Transferle alakalı fazla bir şey söylemek istemiyorum. Çünkü iki tarafta çok istiyordu birbirini. Oldu ben hayırlı ve uğurlu olmasını temenni ediyorum. Arif’in başarılarını bekliyorum." diye konuştu.

"YARIM KALANLARI TAMAMLAMAYA GELDİK"

            Tokatspor'da 7 yıl aradan sonra tekrar forma giyecek olmaktan mutlu olduğunu ifade eden Arif Çoban ise, şunları söyledi:

            "Başkanıma ve yönetim Kuruluna çok teşekkür ediyorum. hakikaten iki taraftan da fedakarlık oldu. Ben burayı zaten çok istiyordum. Burası benim zaten yuvam. Onlar da beni bu yuvanın parçası olarak görüp tekrardan çağırdılar. Allah razı olsun tekrar bir araya geldik. Bir yerlerde yarım bıraktığımız bir şeyler vardı bundan sekiz, dokuz sene önce. İnşallah o yarım bıraktığımız olayı hep birlikte özellikle sizin aracılığınızla tüm Tokat halkı olarak birlik beraberlik içinde. Tokatspor buraları hak etmiyor bence. Hak ettiğimiz yerlere taşımamız lazım. Bu da birlik beraberlikten tek yumruk olmaktan geçiyor. Allah’ın izniyle bu gün kü imzamızla bir adım attık. Bundan sonra arkadaşlarımızda bize destek olup Tokatspor’u hak ettiği yerlere getirmeye çalışacağız. Tabi bu Tokat halkından geçiyor. Sadece buradaki insanlardan değil. dertsek ve yardımlarını bekliyoruz. Arkamızda bir güç kuvvet olduğunu hissettirmeleri lazım. Biz bunu umut ediyoruz. Başkanımın desteğe inanılmaz ihtiyacı var lütfen arkasında duralım. Yönetim kurulunun arkasında duralım. Bir tane Tokatspor var kaybetmeyelim. Kimler nerelerde ne liglerde oynuyor. Ben çok mutluyum kendi adıma. İnşallah bundan sonra ki dönemlerde bir üst ligde röportajlarımız olur. Allah yar ve yardımcımız olsun. Ben çok teşekkür ediyorum yönetim kuruluna ve başkanımıza tekrar beni buraya getirdikleri için."