Gençlik Merkezinden 15 Temmuz sergisi
Gençlik Merkezinden 15 Temmuz sergisi

Tokat Gençlik Merkezince FETÖ/PDY'nin darbe girişiminin birinci yıldönümünde 15 Temmuz Demokrasi Şehitleri ve Milli İrade resim sergisi açıldı.

            FETÖ/PDY'nin 15 Temmuz darbe girişiminin birinci yıl dönümünde 11-16 Temmuz 2017 tarihleri arasında 15 Temmuz Demokrasi Şehitlerini Anma Haftası olarak çeşitli programlar düzenlenecek. Bu kapsamda Tokat Gençlik Merkezi merkezinde de 15 Temmuz Demokrasi Şehitleri ve Milli İrade Resim Sergisinin açılışı Gençlik Hizmetleri ve spor İl Müdürü Cemil Çağlar, Gençlik Merkezi Müdürü Kazım Elmas, şube müdürleri, liderler, personeller ve gençlerin yoğun katılımlarıyla gerçekleştirildi.

Sergi açılışında açıklamalarda bulunan İl Müdürü Çağlar, şunları söyledi:

            "15 Temmuz'u Unutmadık ve Unutturmayacağız 15 Temmuz hain darbe girişimi bugün halen hafızalarımız da o zor geceyi Allah'a şükür ki başta Cumhurbaşkanımızın feraseti milletimizin duası ve vatandaşlarımızın meydanlara inmesi ile atlattık. Ülkemiz önemli bir süreci geçirdi ve geçirmeye de devam ediyor. Terör örgütü FETÖ/PDY tarafından darbeye canı pahasına dur diyen milletimizin yetiştirdiği aziz şehitlerimizin unutulmaması için Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Gençler Asla Unutmaz sloganı ile;

            FETÖ-PDY tarafından düzenlenen hain kalkışma esnasında yaşanan olayların fotoğraflarla anlatılan bu sergimiz ile gelecek nesillere yaşanan bu girişimin sonuçlarının nelere mal olduğunu anlatmanın, özellikle bu girişimin seneyi devriyesinde kendileri için çok önemlidir.

            Burada 100’e yakın fotoğrafı gençlerimize sunmanın doğru olacağını düşündük. Bu geceyi gençlerimize asla unutturmamamız gerektiğini düşünüyoruz. Birliğimize, dirliğimize, demokrasimize yöneltilen bu hain kalkışma aslında geleceğimize yönelik de bir darbe girişimiydi. Gençliğe bunu anlatmamız, gençlerimizi de bu bilinçle yetiştirmemiz çok önemli.

            Bu anlamda bizler üzerimize düşeni yapmaya hazırız. Buradan velilerimize de bir tavsiyede bulunmak istiyorum. Çocuklarına o hain geceyi ve sonrasında yaşanan milli direnişi kesinlikle anlatsınlar. İhaneti ve ihanete karşı direnişi, silahsız insanların demokrasi için tankların, tüfeklerin üzerine nasıl yürüdüğünü anlatsınlar. Binlerce kahramanlık hikayeleriyle dolu şanlı tarihimizde yüz binlerce kahramanı olan 15 Temmuz gecesinin önemini onlara öğretelim. Tüm velilerimiz Gençlik Merkezimize gelerek de bu sergiyi çocuklarıyla birlikte gezebilirler. Herkesi bekliyoruz.

            Bugünden itibaren, 15 Temmuz'a kadar bu menfur hadiseyi, kalkışmayı ve Türkiye üzerinde oynanan oyunları unutturmamak için Şehitlik Ziyareti, Polis Karakolu ziyareti,15 Temmuz Şehitleri Anma Programı, Sabah Namazı etkinlikleri ve Sportif müsabakalar düzenleyeceğiz.

            16 Temmuz sabahına kadar düzenleyeceğimiz etkinliklerimizle beraber İl Müdürlüğü olarak Tokat Valiliğimizin düzenleyeceği programlara tüm personelimiz ve sporcularımızla katlım sağlayacağız."

 

            Çağlar'ın konuşmasının ardından serginin açılışı yapıldı.