Basın Mensupları sordu, Başkan Çabuk ve Arif Çoban yanıtladı
Basın Mensupları sordu, Başkan Çabuk ve Arif Çoban yanıtladı

Basın Mensupları sordu, Başkan Çabuk ve Arif Çoban yanıtladı

Soru ve Cevaplar

Bahri Başkan: “Arif’le bizim gönül sözleşmemiz uzun. Yaklaşık bir haftaya kadar takımımızı tamamlayacağız”

Arif Çoban: “Tekrar dönmekten çok mutluyum. Bura benim evim”

Tokatspor’da yeni sezonun ilk imzası, taraftarın gönlünde Benzama Arif olarak taht kurmuş olan Arif Çoban’a attırıldı. İmza töreninin ardından basın mensuplarının soruları oldu.

Sorular ve yanıtları ise şöyleydi:

*Kaç yıllık bir sözleşmeniz olacak? Bu konu ile ilgili bilgi verebilir misiniz?

—Bizim gönül sözleşmemiz uzun. Kâğıt üzerinde bir artı bir olarak düşündük ama bizim sözleşmemizde sıkıntı olmadığını düşünüyoruz.

*Tokatspor taraftarlarının Arif’e özel bir ilgisi var. Ekonomi olarak Arif’in fiyatı kaç lira sakıncası yoksa açıklayabilir misiniz?

—Arif’in Tokat’ta çok büyük değeri var. Biz onu biliyoruz o da bize yardımcı oldu. Arif futboldan sonra iş hayatına başlayacak. Orada ufak bir katkımız olsun diye düşünüyoruz yoksa Arif ile bizim parayla alakalı bir sorunumuz yok.

*Arif sekiz sene sonra tekrar Tokatspor’dasın. Nasıl bir duygu?

—Hakikaten çok seviyorum burayı. Buradan ayrılırken istenmeyen şekilde ayrıldım. Tekrar dönmekten hakikaten çok mutluyum. Bura benim evim zaten. Maçlar bittikten sonra ben ilk Tokatspor’un maçına bakıyorum, onlar ne yapmış diye bakıyorum. Biraz tökezleme döneminden sonra da inşallah yükseliş dönemine de geçeriz bundan sonra Allah’ın izniyle.

Dediğim gibi birlik ve beraberliği bozmamamız lazım. Biraz da şu dedikodulara dikkat etmemiz lazım. Bundan sonrası Allah’ın izniyle daha da iyi olur.

*Sayın Başkan takımınızda bir yandan toplanmaya başladı. Hem takımınızın toplanması ve geleceğe yönelik bir mesaj alabilir miyiz?

Biz zor bir süreçte bu takımı devraldığımızı bilerek geldik buraya. Bundan daha farklı bir şeyde beklemiyorduk. hep size şunu söyledik yavaş, yavaş sindire, sindire önümüzde daha zamanımız var. Bunları değerlendirerek bir şeyler yapmak istedik ama sizler anlıyorum sizi, hemen bir anda takım kurulsun, borçlar ödensin, hedefler kurulsun. Hep güzel şeyler istiyorsunuz da bunları yapmak için zamana ve paraya ihtiyacımız var tabiî ki. Biz şimdi önce zamanı değerlendirdik. Önce Tokatspor’un borcuna sahip çıktık. Bu hiç olmamış bir şeyi yaptık biz. Şimdi de Tokatspor’a sahip çıkıyoruz. Ne yapıyoruz zamanı geldi artık bundan sonra futbol takımının sahaya inmesi zamanıdır. Bunu 11 Temmuz olarak kafamızda biz belirlemiştik. Yaptığımız çalışmalar var hocamızla beraber. Bunu da bu gün için açmış oluyoruz Arif’le beraber. Hem de bundan sonraki günlerde yaklaşık bir haftaya kadar takımımızı tamamlayacağız. Çalışmalarımıza başlayıp ayın 30’u gibi de kampa gireceğiz. En iyi takımı kurmaya çalışıyoruz. Bu gün ki bulunan imkânlarla ama bu yine diyorum bu birazda kişisel hocanın becerisiyle olacak şeyler olacak. Bunları yapmaya çalışıyoruz.  Biraz sakin olun bize yardımcı olun. Biz ne yapalım artık bu taşın altına elimizi değil her tarafımızı soktuk. Zaten bu konu ile alakalı da inanın en iyi desteği de Arif’ten gördük.  Eğer bu gün Arif buradaysa inanın bundan sonrada güzel şeyler olacak. Bununda meşalesini Arif yaktı. Ben size bunu açık ve net konuşuyorum. O yüzden keşke hepimiz Arif gibi Tokatlı olsak. Bir şeyler yapsak. Bunlar hep güzel şeyler. Eğer biz güzel şeyler yapmaya başlarsak insanlar bize güzel bakıyor. Eğer güzel şey yapamazsak insanlar farklı bakıyor. Hele bir de şehirde dedikodudan yaşayan insanlar varsa, inanın o insanların Tokatspor’a zararı var bize hiçbir zararı yok. Biz bu gün buradayız yarın gideriz ama Tokatspor burada. Ben Yıldırım Bey’le geçen güm görüşmemde oradaki Zavat’ın söylediği neydi Tokatspor için çok üzüldüm. Tokatspor devre mülk gibi diyor. Üç ay altı ay yöneten devre mülkünü tamamlayıp gidiyor diyor. Biz burada diyor Tokatspor’la alakalı bir başkanı bir buçuk ayın içerisinde diyor üç kere gördük diyor. Yani borcuna sahip çıkmak bile bize orada bir artı kazandırıyor.  Onlarda bizi onure ediyor. Oralardan da bize sağ olsunlar güzel şeyle oluyor. Bizde bunları değerlendireceğiz. Takıma yansıtacağız ve güzel bir takım kurmaya çalışacağız.

*Gruplar belli oldu. Kırmızı gruba düştük. Kısa bir değerlendirme alabilir miyiz?

—Dün bizim torbamıza sıra gelene kadar biz bakıyorduk orada da bayağı bir ilgi vardı. Grubumuz güzel bir grup sıkıntılı bir grup değil öbür gruba bakarak.

*Arif takımın başında kaptan ve lider oyuncu olacaksın. Sorumlulukların çok farklı olacak. Senden küçük kardeşlerine ne gibi tavsiyelerde bulunacaksın?

 

—Benden sonraki kardeşlerime tavsiyem Tokatspor ismini, cismini iyi tanısınlar, iyi bilsinler. Ben buradan çıktıktan sonra sekiz dokuz sene fresiz ekmek yedim. Ekmeğimiz de sağlayan ilk başta Tokatspor oldu. Bence burayı bir basamak olarak değil burayı yukarı taşımak olarak düşünsünler. Daha başarılı olurlar. Buradan ayrılmak isteyen arkadaşlarımız da çok oldu. Buranın değerini bilmek lazım. Bura çok güzel bir ekmek kapısı. Değerini bilmiyoruz. Bence bundan sonra bilmemiz lazım. Bunu o yaştaki arkadaşlarımıza aktarma görevini başkanım bana verdi. Bende bundan sonrakilere aktaracağım. Anlayan anlar anlamayan geride kalır biz yolumuza devam edeceğiz Allah’ın izniyle.