Türk basını Tokat'ta buluşuyor
Türk basını Tokat'ta buluşuyor

Tokat Gazeteciler Televizyoncular Ve Radyocular Derneği'nden büyük organizasyon

Türk basını Tokat'ta buluşuyor

Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu’nun, 12. Başkanlar Kurulu Toplantısı bugün Tokat'ta başlıyor.

            Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu’nun, 12. Başkanlar Kurulu Toplantısı, Tokat Gazeteciler Televizyoncular ve Radyocular Derneği'nin ev sahipliğinde Tokat'ta gerçekleşecek. 14-15-16 Temmuz tarihleri arasında gerçekleşecek toplantı kapsamında Türkiye'nin çeşitli noktalarından çok sayıda gazeteci kente gelecek. Aralarında Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu Genel Başkanı Nuri Kolaylı ve Konfederasyona üye 8 Federasyon ile Gazeteciler Cemiyetinin Başkan ve temsilcilerinin katılacağı toplantı, sektöre önemli katkılar sağlayacak. Bugün Tokat Valisi Ömer Toraman ile başlayacak ziyaret ve program kapsamında, daha sonra Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, TSO Başkanı Ahmet Arat'ı ziyaret edecek olan gazeteciler, akşam yemeğinde ise Tower Otel'de bir araya gelecek.

"TOKAT'I GEZME İMKANI BULACAKLAR"

            Tokat Gazeteciler Televizyoncular ve Radyocular Derneği Başkanı İhsan Uluözlü, Tokat'ın tanıtımına büyük katkı sağlayacak olan toplantı öncesi yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi: "Türkiye’nin dört bir yanından gelecek, Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu üyelerini Tokat’ta ağırlamaktan dolayı mutluyuz. Üç gün sürecek 12. Başkanlar Kurulu toplantımız, sektörümüze önemli katkılar sağlayacağına inanıyorum. Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu Genel Başkanı Nuri Kolaylı ve Konfederasyona üye 8 Federasyon ile Gazeteciler Cemiyetinin Başkan ve temsilcileri ayrıca Tokat’ın tarihi ve kültürel yerlerini de gezme imkânı bulacaklar"

BAŞKANLAR KURULU TOPLANTISI 2. GÜN

            Üç gün sürecek olan toplantının ikinci gününde başkanlar kurulu toplantısı saat 09:30'da başlayacak. 12:00'a kadar sürecek olan toplantıda sektörün sorunları masaya yatırılıp, önemli kararlar alınması bekleniyor. Toplantı sonrası çok sayıda gazeteci, Taşhan, Halit sokağı, Ulu camii, Sulusokak, Müze, Deveciler Hanı Kültür Evi, Atatürk Evi, Gaziosmanpaşa Müzesi, Latifoğlu Konağı, Yazmacılar Hanı, Deveciler Hanı'nı gezecek. Gezi sonrası valilik önünde bir araya gelecek olan konuklar, ardından akşam yemeği için Dedeman otelde bir araya gelecekler.

BALLICA MAĞARASINI GEZECEKLER

 

            Toplantının son gününde ise gazeteciler, Pazar'da bulunan dünya harikası Ballıca mağarasını gezecekler.  Kentin tanıtımına büyük katkı vermesi beklenen toplantıda gazetecilerin Ballıca mağarasına yapacakları ziyaret büyük önem taşıyor. Ballıca mağarasının tanıtımına destek sağlayacak olan gezinti sonrası gazeteciler, yeniden kent merkezine gelerek öğle yemeğinin ardından Tokat'tan ayrılacaklar.