Sulama kanalına düşen genç  son yolculuğuna uğurlandı
Sulama kanalına düşen genç son yolculuğuna uğurlandı

Sulama kanalına düşen genç

son yolculuğuna uğurlandı

Otomobille sulama kanalına düşen ve yapılan arama çalışmaları sonrasında cesedine 7 gün sonra ulaşılan Zeki Sarıel, son yolculuğuna uğurlandı.

            Sulama kanalına geçtiğimiz hafta araçlarıyla birlikte düşen 3 kişiden 2'si olay anında kurtarılmış, araç içerisinden çıkmayan Zeki Sarıel (20) için arama çalışmaları başlatılmıştı. Aramaların 6'ncı gününde Karşıyaka Mahallesi Bekçioğlu Camisi Kavşağında bulunan kanalın Geksi Deresine tahliye yaptığı noktada talihsiz gencin cesedi bulunmuştu. Tokat Devlet Hastanesinde yapılan otopsi işlemlerinin ardından Zeki Sarıel'in cansız bedeni ailesine teslim edildi.

            Zeki Sarıel, dün Ali Paşa Camisinde öğle namazına müteakip kılınan cenaze namazının

Erenler Mezarlığında bulunan aile kabristanlığına defnedildi. Cenazeye Zeki Sarıel'in yakınları, sevenleri ve arama çalışmalarında bulunan vatandaşlar katıldı.

            Gencin ailesi adına açıklamalarda bulunan Nurettin Demir, şunları söyledi:

 

            "Kanalda bir haftadır bulunamayan yavrumuz için, yeniden kapsamlı arama yapılması için Tokat vekillerimiz Coşkun Çakır, Zeyid Aslan, Yusuf Beyazıt'a aramamıza acil cevap vererek devletimizin tüm imkanlarını seferber olmasını sağladıkları için, Tokat Valimiz Ömer Toraman  beye, İl Emniyet Müdürümüz Göksel Topaloğlu'na, İl Jandarma Komutanımız Hidayet Arıkan, il içi ve dışından gelen arama ekipleri JAK ve sulama kanalında çalışan arkadaşların öz verisi için ailesi adına teşekkür ederiz. Cenazenin bulunduğu an hemen arayan Sayın Coşkun Çakır vekilime ayriyeten teşekkür ederim  Halim Sarıel ailesi adına Nurettin Demir."