Gereği neyse yapacağız
Gereği neyse yapacağız

Belediye Başkanı Eroğlu sulama kanalının çevresinde kazaların önlenmesi için çalışma yapılacağını duyurdu:

Gereği neyse yapacağız

Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, sulama kanalında yaşanan kazaların önlenmesi için kanalın çevresinde koruyucu önlemler almaya yönelik girişimde bulunulacağını bildirdi.

            Tokat Sulama Kanalında yaşanan kazalar ve can kayıpları kanalın çevresinde kazaları önleyecek koruma alanlarının olmamasını gündeme getirdi. En son 20 yaşındaki Zeki Sarıel'in aracın kanala düşmesi sonucu yaşamını yitirmesi, vatandaşların sulama kanalının çevresinde önlem alınmadığı yönündeki tepkilerini artırdı.

            Konuyla ilgili bilgi aldığımız Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, sulama kanallarının sulama birlikleri tarafından işletildiğini, her türlü bakımı ve denetiminin sulama birlikleri tarafından sağlandığını belirterek, şunları söyledi:

 

            "Her ne kadar şehrimizin içinden geçse de oranın her türlü sorumluluğu sulama birliklerine ait. Bizim bu konuda herhangi yasal bir sorumluluğumuz olmuyor. Ama bu konu şehrimizin konusu ve insani bir vazife. Her ne kadar bize ait olan bir konu olmasa da o bölgenin koruma altına alınması için, bundan sonrası için yine aynı olanların yaşanmaması adına korkuluklarla ya da bariyerlerle çevrilmesi yönünde çalışmalarımız olacak. Biz bunu kendimize vazife edindik, gereğini yapacağız."