Tokat'ta STK'lardan 15 Temmuz açıklaması
Tokat'ta STK'lardan 15 Temmuz açıklaması

Tokat'ta yaklaşık 60 sivil toplum kuruluşunun katılımıyla oluşturulan 'Tokat Milli İrade Platformu' 15 Temmuz'un birinci yıl dönümünde basın açıklaması yaptı.

            Cumhuriyet Meydanında yapılan programa Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu da katıldı. Yer altı Çarşısı üzerinde toplanan grup 'Darbeye karşı omuz omuza', 'Şehitler ölmez vatan bölünmez' sloganları atarak tekbir getirdi.

            Tokat Milli İrade Platformu adına basın açıklamasını okuyan Eğitim Bir Sen 1 Nolu Şube Başkanı Şaban Ceylan 15 Temmuz gecesinde tarihin en alçak ihanet girişimine tanıklık edildiğini söyledi.  15 Temmuz'un asla unutturulmayacağının altını çizen Ceylan, açıklamasını şöyle sürdürdü:

            "Masumiyet kisvesine bürünerek devletin bütün kademelerine sızıp, ülkenin altın nesli olduğunu iddia edenlerin, aslında nasıl bir akrep nesil olduklarını, vatanımıza nasıl ihanet ettiklerini,devletin mahremiyetini hain localara nasıl servis etiklerini unutmayacağız.

            Türk milletinin şerefli ordusunun saflarında gizlenerek bağımsızlık mücadelemizin sembolü Meclisimizi bombalamalarını, insanlarımızın üzerine mermi ve bomba yağdırmalarını, Cumhurbaşkanımıza ve seçilmişlere karşı suikast planlarını unutmayacağız.

            Dışarıdan bakıldığında Müslüman, içeriden bakıldığında kâfirin uşaklığını yapan fetöcüleri, alçaklardan aldığı emirle milletin silahlarını millete doğrultanları unutmayacağız. Alçak hainlerin en ağır cezaya çarptırılmalarını istiyoruz. Maskeleri düştüğünde ağa babalarına nasıl sığındıklarını da unutmayacağız, unutturmayacağız.

            15 Temmuz bize, kendi iradesine canı pahasına sahip çıkan bir millet olduğumuzu bir kez daha gösterdi. 15 Temmuz, Devletin, Milletin Devleti olduğunu gösteren bir mühür oldu. 15 Temmuz,Yeni Türkiye’nin milletin bilge ellerinde yeniden inşa edildiğini gösterdi

            Ümmetin kalbi o gece 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nde, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde ve direnişin her noktasında atıyordu. Her bir şehitle birlikte şehit oluyorlar, her bir tank durduruldukça Tekbir getiriyorlardı. Birdik, birlikteydik, aynı dillerde dua, aynı gönülde sevda, aynı kavgada yumruktuk. Kaderimiz birbirimize bağlıydı. 15 Temmuz’la bunu bir kez daha idrak ettik.

            15 Temmuz Gecesi milletimize takılmak istenen esaret kelepçesi öncelikle Allah’ın izni ve yardımı, Milletimizin vatan sevgisi, tecrübesi, sahip olduğu imanı ile ümmetin duası ve feraset sahibi seçilmişlerin cesaretiyle bertaraf edilerek zaferle sonuçlanmıştır.

            Tokat Milli İrade Platformu olarak 15 Temmuz bilincini diri tutmak, Türkiye’yi işgal ve darbe girişimini unutmamak ve unutturmamak için, 15 Temmuz Şehitleri Anma Demokrasi ve Milli Birlik Günü Programlarına yoğun katılım sağlayacağız. Tüm Halkımızı Cumartesi günü yapılacak olan yürüyüşe, akabinde Demokrasi ve Milli İrade Nöbetine katılmaya  davet ediyoruz.

            15 Temmuz Gecesi FETÖ Paralel İhanet Çetesi ve tüm işbirlikçilerini meydanlardan bir kez daha lanetleyecek, Milletimizin şanlı zaferini kutlayacak, canını seve seve vatan uğruna veren aziz şehitlerimizi rahmetle anacağız.

Bundan sonra ülkemizde hiçbir şey 15 Temmuz öncesi gibi olmayacaktır

Milletimiz bir daha asla, "27 Mayıs'ın, 12 Eylül'ün, 28 Şubat'ın mahcubiyetini yaşayan milletimiz, bir  daha asla böyle bir mihnete maruz kalmayacaktır.

Milletimiz bir daha asla, FETÖ gibi, ihanet zehrini damarlarına zerk etmek isteyen örgütlerin, bu ülkede boy göstermesine meydan vermeyecek.

Rabbimizin bize en büyük ihsanı olan irademizi, aklımızı kesinlikle kimseye ipotek etmeyeceğiz.

Bölücü gayelerle milletimizin içine etnik veya mezhebi fitne sokmaya çalışanlara karşı da aynı yolu izleyeceğiz.

İhanet teşebbüslerinin üstesinden, bin yıllık kardeşliğimizin, birliğimizin, beraberliğimizin, yoldaşlığımızın rehberliğinde geleceğiz.

Buradan aldığımız cesaret ve özgüvenle elde edeceğimiz bir sonraki zafer, 2023 hedeflerine ulaşmak olacaktır. Ya olacağız ya öleceğiz!"