Türk Bayrağını teslim alan gençler yola çıktı
Türk Bayrağını teslim alan gençler yola çıktı

AK Parti Gençlik Kolları tarafından yapılan programda TBMM'de düzenlenecek özel oturumda Cumhurbaşkanı Erdoğan'a teslim edilmek üzere şehit ailelerince gönderilen bayrağı teslim alan gençler Ankara'ya uğurlandı.

            Tokat il Gençlik kolları Başkanlığı tarafından önceki akşam Şehitler Anıtında düzenlenen "Bu Bayrak Bize Emanet" isimli 15 Temmuz programı gerçekleştirildi. Programda TBMM'de düzenlenecek özel oturumda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a teslim edilecek bayrağı teslim alacak Tokatlı iki genç Hümeyra Özdemir ve Ali Oğuz Görgen yaklaşık 180 gencin arasından kura ile belirlendi.

            Dün yapılan programda ise gençler Türk Bayrağını teslim alarak Ankara'ya uğurlandı. Ak Parti Tokat Gençlik Kolları Başkanı Mesut Aktürk yaptığı açıklamada 15 Temmuz'da milletimize silah doğrultanlarla, Çanakkale'de silah doğrultanların hedefinin aynı olduğunu ifade ederek, şunları kaydetti:

            "Yüz yıl önce de 15 Temmuz'da da tek amaçları vardı o da; şanlı bayrağımızın dalgalandığı vatanımızı parça parça bölmek.

Ecdadımız Çanakkale'de yedi düvele karşı nasıl mücadele verdiyse, aynı amaçla milletin iradesini gasp etmek için 15 Temmuz gecesi ihaneti kurgulayanlara karşı mücadele ettik.

            Tarihimizin en uzun gecesi olan 15 Temmuz gecesi, uçaklara, tanklara ve silahlara karşı göğüs gerdik. Ve asla pes etmedik. İhanet ne denli büyük olursa olsun, ne kadar kanlı olursa olsun asla yılmadık ve yıkılmadık. Milletin Adamı üzerinden millete yapılan suikasta müsaade etmedik.

Başkomutanın emriyle meydanlarda ihanete sel olduk. Hainleri planlarıyla birlikte yerle bir ettik.

O gece cephedeki evladına dua eder gibi dua etti anneler...

O gece  vatan parçalanmasın diye 250 kahraman şehit oldu. 2000'den fazla kahraman gazi...

O gece evlatlar Ulubatlı Hasan,

             Seyit Onbaşı eşler, Kadınlar nene hatun oldu; geçit vermedi ihanete, düşürmedi sancağı yere...

            AK Parti Gençlik Kolları olarak düzenlediğimiz bu programda 15 Temmuz Gecesi Çanakkale ruhuyla verilen mücadelenin şehitleri anısına 81 ilden belirlenen 250 gence, şehit aileleri tarafından, altında yaşamak için ölmeye yemin ettiğimiz bayrağımız emanet edilecektir. 15 Temmuz gecesi düzenlenecek olan TBMM Özel Programında 81 ilden gençlerin getirdiği bayraklar Cumhurbaşkanımıza takdim edilecektir.

            Bizlerde bugün bu emanetleri teslim alan kardeşlerimizi uğurlamak İçin bir araya geldik. Burada yaptığımız dualarla şehitlerimizi yad ettik, bir kez daha şükranla ve minnetle andık.

Değerli Basın mensupları başta olmak üzere bugün genç kardeşlerimizi uğurlamaya gelen herkese teşekkür ederim. Rabbim bu millete bir daha asla ihaneti yaşatmasın."