Darbeden medet umanlar derslerini aldı
Darbeden medet umanlar derslerini aldı

Tokat Barosundan 15 Temmuz'un yıldönümüne ilişkin yapılan açıklamada, 15 Temmuz sonrasında darbe girişimlerinden ve illegal yapılanmalardan medet umanların bir kez daha derslerini aldığı belirtildi.

            Tokat Barosundan yazılı yapılan açıklamada 15 Temmuz gecesi milletimizin, en zor demokrasi sınavını büyük başarıyla verdiği belirtilerek, şu ifadelere yer verildi

            "Demokrasimizin, hiçbir kaba kuvvete teslim olmayacak kadar güçlü olduğunu ülke olarak dosta düşmana gösterdik. Milletimiz, darbeye karşı durarak şunu açık şekilde ilan etmiştir, Türkiye Cumhuriyeti Devletini Milletin iradesi dışında hiçbir güç yönetemez.

            Şer odakları amaçlarını gerçekleştirmek, devletimizi zafiyete düşürmek için her türlü yolu denemiş, içeride ve dışarıda tüm ekipmanlarını kullanmıştır. Türk halkı; kadınıyla, erkeğiyle yaşlısıyla, genciyle, her rengiyle bu alçaklara geçilmez bir set olmuş, yüzlerce şehidi ve binlerce gazisiyle bu topraklar üzerindeki şer düşünceleri ebediyen tarihin mezarlığına gömmüştür.

            Darbe girişimlerinden ve illegal yapılanmalardan medet umanlar bir kez daha derslerini almıştır. Bir daha hain darbe kalkışmalarının olmaması için; toplumun darbe girişimi sırasında birbirine kenetlenme ruhunun sürekli diri tutulması ve hukukun üstünlüğü ilkesinden asla taviz verilmemesi; her zaman önceliğimiz olmalıdır.

 

            Tokat Barosu mensupları olarak, geçmişte olduğu gibi, bugün ve gelecekte darbenin karşısında; Hukukun, Milli İradenin ve Devletimizin yanında olmaya devam edeceğimizi bir kez daha ifade ediyor, vatan uğruna canlarını feda eden aziz şehitlerimizi rahmetle, kahraman gazilerimizi minnetle anıyor, başta FETÖ/PDY terör örgütü olmak üzere tüm terör örgütlerini ve destekçilerini bir kez daha lanetliyoruz."