"15 Temmuz milletin vatanına sahip çıktığı gündür"

Tokat Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatif Başkanı Ahmet  Hamdi  Aydoğan 15 Temmuz darbe girişiminin yıl dönümünde yaptığı açıklamada, "15 Temmuz milletin iradesine geleceğine vatanına sahip çıktığı bütün düşmanlara işbirlikçilerine ihanet çetelerine terör örgütlerine hep birlikte omuz omuza karşı durduğu tarihinde adıdır." ifadelerini kullandı.

            Aydoğan yazılı yaptığı açıklamada, 15 Temmuz hain darbe girişiminin üzerinden bir yıl geçtiğini hatırlatarak, şunları ifade etti:

 

            "Hepimizi kahreden meşum ve melun hadiselerin yaşandığı bu gece aynı zamanda bu milletin iradesine geleceğine vatanına sahip çıktığı bütün düşmanlara işbirlikçilerine ihanet çetelerine terör örgütlerine hep birlikte omuz omuza karşı durduğu tarihinde adıdır. Öyle bir karşı duruştur ki bu hainlere kıyamete kadar unutamayacakları bir ders, dostlara kıvanç kaynağı olmuştur. Bu güne kadar olduğu gibi bundan böyle de vatanımıza istiklalimize istikbalimize yönelen içerden ve dışarıdan her türlü teşebbüse kayıtsız şartsız göğsümüzü siper edeceğimizin tankla topla sindirilemeyeceğimizin de tescili olmuştur. Vatan savunmasında ezelden beri her zaman üzerine düşeni eksiksiz yerine getirmiş olan esnaf ve sanatkar o gecede sağına soluna bakmadan meydanlara koşmuş bu ihanet girişimine karşı durmuş şehit olmuş gazi olmuş ama bu anlayışından bir adım geri atmamıştır. 15 Temmuz anma etkinlikleri vesilesiyle merkez birliğimiz tüm Türkiye'de olduğu gibi bastırdığı afişleri Tokat'ımızda da esnaf ve sanatkarımızın camlarına arabalarına asarak unutmadığımızı, tekrarını aklından geçirenler varsa hazır olduğumuzu dosta düşmana ilan ediyoruz. Bu vesileyle ilimizde yapılacak etkinliklere katılacağız ve başta esnaf ve sanatkarımız olmak üzere tüm halkımızı orada omuz omuza görmek arzumuzu ifade ediyor, şehitlerimizi rahmetle minnetle şükranla yad ediyor yüce Allah'tan rahmet diliyoruz gazilerimize ihtiramlarımızla minnet ve şükranlarımı sunuyoruz. Milletimizin bir kez daha mensubu olmaktan dolayı gurur duyuyoruz ve Allah'tan kıyamete kadar imanla izzetle ilelebet var etmesini dua ve niyaz ediyoruz. Yapılan her türlü ihanetin alçaklığın karşılıksız kalmayacağını FETÖ, PKK, PYD, DEAŞ ve benzer amaç ve eylem içerisinde kim varsa hepsi Cenab-ı hakkın kahhar ismi şerifi hürmetine kahretmesini diliyor milletimize bir kez daha hayranlığımızı ve saygılarımızı sevgi ve muhabbetlerimizi sunuyoruz."