Adana'dan oğullarının şehit  düştüğü yeri ziyarete geldiler
Adana'dan oğullarının şehit düştüğü yeri ziyarete geldiler

Reşadiye Sazak Kuruçeşme mevkiinde bölücü terör örgütü tarafından yapılan saldırıda şehit düşen Uzaman Çavuş Harun Arslanbay'ın babası ve annesi Adana'dan Tokat'a gelerek İl Jandarma Komutanlığını ziyaret etti.

            07 Aralık 2009 günü yol emniyet ve kontrol görevi icra ederken, Reşadiye Sazak/Kuruçeşme mevkiinde bölücü terör örgütü mensuplarınca yapılan silahlı saldırı sonucu şehit olan Uzm.J.II.Kad.Çvş. Harun Arslanbay’ın babası Hamdi Arslanbay, annesi Döndü Arslanbay ve abisi Ramiz Arslanbay 15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü Programları kapsamında Adana'nın Yumurtalık ilçesinden gelerek İl Jandarma Komutanlığını ziyaret etti.

            İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Hidayet Arıkan şehit ailesine ziyaretleri esnasında eşlik etti.

 

            Ziyaretin ardından İl Jandarma Komutanlığınca görevlendirilen mihmandar eşliğinde Reşadiye İlçesine giden şehit ailesi İlçe Jandarma Komutan Vekili J.Asb.Kd.Bçvş. İbrahim Sönmez ve Reşadiye Kaymakamlığı Yazı işleri müdürü Ali Yıldız tarafından karşılandı. İlçe Jandarma Komutanlığını ve Reşadiye kaymakamlığını ziyaret eden aile daha sonra şehit Uzm.J.II.Kad. Çvş. Harun Arslanbay’ın şehit düştüğü Sazak Şehitlik Anıtını ziyaret etti. Sazak Jandarma Karakol Komutanlığına geçen aile karakolu ziyaret esnasında oğullarının anılarını paylaştı.