Gençlik Merkezinden 15  Temmuz'u anma programı
Gençlik Merkezinden 15 Temmuz'u anma programı

Gençlik ve Spor Hizmetleri İl Müdürlüğü tarafından Gençlik ve Spor Hizmetleri İl Müdürlüğü Mehmet Akif İnan Spor Salonunda “Demokrasi ve Milli Birlik Kahramanları Anma” etkinlikleri düzenlendi.

            Programa katılan Vali Toraman, Gençlik Merkezi girişinde öğrenciler tarafından coşkuyla karşılandı ve öğrencilerle sohbet etti.

            “Demokrasi ve Milli Birlik Kahramanları Anma” programı saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı. Salanın okunmasının ardından, Kur’an-ı Kerim tilaveti sunularak, dualar edildi. 15 Temmuz 2016 günü hain darbe kalkışması sırasında yaşananlardan oluşan belgeselin sunulması sırasında protokol mensupları ve davetliler gözyaşlarını tutamadı.

            Öğrenciler tarafından 15 Temmuz konulu şiirler ve mektuplar okunurken, 15 Temmuz gazisi Hasan Yaşar, 15 Temmuz gecesi yaşadıklarını bir kez daha anlattı.

            Programda Gazi Hasan Yaşar’a Vali Toraman tarafından Kur’an-ı Kerim, Belediye Başkanı Eroğlu tarafından ise Türk Bayrağı hediye edildi. Gençlik ve Spor Hizmetleri İl Müdürü Cemil Çağlar ise Vali Toraman, CHP Tokat Milletvekili Durmaz ve Başkan Eroğlu’na günün anısına plaket takdim etti.

            Programda 15 Temmuz Marşı’nın  okunması sırasında Vali Toraman ve beraberindeki protokol mensupları ellerindeki Türk Bayraklarını sallayarak eşlik etti.

 

            Programa Vali Dr. Ömer Toraman’ın yanı sıra CHP Tokat Milletvekili Kadim Durmaz, Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, İl Emniyet Müdürü Göksel Topaloğlu, İl Jandarma Komutanı Hidayet Arıkan, daire müdürleri, gençlik merkezi öğrencileri ve veliler katıldı.