Tokatspor için bugün kritik bir gün
Tokatspor için bugün kritik bir gün

Kongre günü

Tokatspor için bugün kritik bir gün

TOKATSPOR'UN TÜM KONGRE DELEGELERİNE AÇIK ÇAĞRI... İCRAAT VAKTİ... 

Tokatspor’da Bahri Çabuk’un Başkanlıktan istifası sonrası Yönetim Kurulu’nun almış olduğu Olağanüstü Genel Kurul kararında ilk toplantı günü bugün. 279 delegesinin olduğu ortamda ilk genel kurulun yapılabilmesi için en az 140 delegenin katılım imzasının bulunması gerekiyor. Tokatspor Adnan Çiçek Uzunburun Tesislerinde yapılacak kongrenin oldukça sıkıntılı bir sürecin ardından yapılacak olması dikkat çekiyor.

YÖNETİM BELİRSİZLİĞİ VARDI…

            Bahri Çabuk başkanlığındaki yönetimin istifası ve genel kurul kararı alması sonrası iki haftalık süreç Yönetim Kurulu oluşturma çalışmaları ile geçti. Kamuoyuna yansıyan resmi bir açıklama olmasa da, ilimizdeki sivil inisiyatifin öncü ismi TSO Başkanı Ahmet Arat’ın koordineli çalışmasıyla Valilik, Milletvekili ve Belediye Başkanlığı istişaresi ile Tokatspor’un sahipsiz kalmayacağı mesajı verilmiş oldu.

            Kamuoyu ve Tokatspor taraftarları bu zamana kadar resmi bir açıklama olmamasının getirdiği tereddüt ile kongre gününü bekliyor. Transfer konusunda, Teknik Ekip konusunda, kamp ve hazırlık süreci konusunda atılacak adımların olması gerekiyor. 27 Ağustos 2017 Pazar günü ilk lig maçları oynanacak. Bu sürece kadar 4 haftalık zaman diliminin en rantabl şekilde kullanılması gerekecek.

ÇÖZÜM GÖRÜLDÜ

 

            Tokatspor taraftarlarının, delegelerinin gönlünü rahatlatan açıklama dün saat 14.00 sularında geldi. Yönetim oluşturma sürecini yürüten TSO Başkanı Ahmet Arat’ın bilgilendirmesi ile çözüme ulaşıldığının mesajı kamuoyuna ve delegeleri duyuruldu. Gazetemiz Sorumlu Yazı İşleri Müdürü ve aynı zamanda Tokatspor delegesi olan Fatih Kılıç dün sosyal mecrada kamuoyuna ve delegelere çağrıda bulunarak “01 Ağustos Salı günü saat 16.00'da Uzunburun Tesislerinde olağanüstü genel kurul saat 16.00'da yapılacak. Her delegeden duyan duymayana iletsin. Çok şükür çözüme ulaşıldı. Tokat Vekilimiz Av. Zeyid Aslan İle Tokat Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu'nun da katılım göstereceğini öğrendiğimiz genel kurulda, yeterli çoğunluk için en az 140 delegenin imzası olması gerekiyor. Tüm delegeler ortak enerji ve sinerji ile 01 Ağustos Salı günü saat 16.00'da imzalarını verecek şekilde genel kurul ortamında bulunsunlar. Tüm Tokatspor severlere açık çağrı olarak paylaşalım. İlk genel kurulda eter çoğunluğu sağlayalım. Allah'ın izni ile teker dönmeye başladı.” İfadelerine yer verdi.