Nasıl bu sürece gelindi?
Nasıl bu sürece gelindi?

Nasıl bu sürece gelindi?

Tokatspor’da Bahri Çabuk’un Başkanlıktan istifası sonrası Yönetim Kurulu’nun almış olduğu Olağanüstü Genel Kurul kararında ilk toplantı günü dündü. İlk genel kurulun yapılabilmesi için yeter sayıda delegenin katılım imzasının bulunması gerekiyordu.

YÖNETİM BELİRSİZLİĞİ VARDI…

            Bahri Çabuk başkanlığındaki yönetimin istifası ve genel kurul kararı alması sonrası iki haftalık süreç Yönetim Kurulu oluşturma çalışmaları ile geçmişti.

ÇÖZÜM GÖRÜLMÜŞTÜ

            İlimizdeki sivil inisiyatifin öncü ismi TSO Başkanı Ahmet Arat’ın koordineli çalışmasıyla Valilik, Milletvekili ve Belediye Başkanlığı istişaresi ile Tokatspor’un sahipsiz kalmayacağı mesajı verilmişti.

 

Tokatspor taraftarlarının, delegelerinin gönlünü rahatlatan açıklama Pazartesi günü saat 14.00 sularında gelmişti. Yönetim oluşturma sürecini yürüten TSO Başkanı Ahmet Arat’ın bilgilendirmesi ile çözüme ulaşıldığının mesajı kamuoyuna ve delegelerine duyurulmuştu. Gazetemiz Sorumlu Yazı İşleri Müdürü ve aynı zamanda Tokatspor delegesi olan Fatih Kılıç sosyal mecrada kamuoyuna ve delegelere çağrıda bulunarak “01 Ağustos Salı günü saat 16.00'da Uzunburun Tesislerinde olağanüstü genel kurul saat 16.00'da yapılacak. Her delegeden duyan duymayana iletsin. Çok şükür çözüme ulaşıldı. Tokat Vekilimiz Av. Zeyid Aslan İle Tokat Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu'nun da katılım göstereceğini öğrendiğimiz genel kurulda, yeterli çoğunluk için en az 140 delegenin imzası olması gerekiyor. Tüm delegeler ortak enerji ve sinerji ile 01 Ağustos Salı günü saat 16.00'da imzalarını verecek şekilde genel kurul ortamında bulunsunlar. Tüm Tokatspor severlere açık çağrı olarak paylaşalım. İlk genel kurulda eter çoğunluğu sağlayalım. Allah'ın izni ile teker dönmeye başladı.” İfadelerine yer vermişti.