TOKATSPOR’A BAŞKANLAR LİSTESİ
TOKATSPOR’A BAŞKANLAR LİSTESİ

TOKATSPOR’A BAŞKANLAR LİSTESİ

“Bir isimden ziyade bir ekip ruhu ile herkes üzerine düşeni yapacak.”

Tokatspor, zorlu bir sürecin ardından Olağanüstü Genel Kurul’da yeni yönetimine kavuştu. Tokat Milletvekili Av. Zeyit Aslan ile Tokat Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu, Ak Parti İl Başkanı Metin Polat, MHP İl Başkanı Onur Çalışkan’ın  yer aldığı genel kurulda yeni dönem için son derece umutlu mesajlar verildi.

BAŞKANLAR LİSTESİ

            Tokatspor’un genel kurulunda divana sunulan tek listede yer alan 17 kişilik asıl yönetim kurulu listesinde çoğunluğu önceki dönemlerde Kulüp Başkanlığı yapmış isimlerdi. Bu isimlerin bir araya gelmesi Tokatspor için de Tokat için de büyük bir fırsat olarak değerlendirildi.

İŞTE O LİSTE

            Tokatspor’un 17 kişilik yönetim kurulunun asıl listesinde şu isimler yer aldı:

            “Ahmet Arat, Adil Coşkun, Ali Çelik, Emin Yılar, Ender Demirtaş, Halis Karaca, Hasan Hüseyin Koç, Mesut Özdemir, Mücahit Yılmaz, Murat Gencer, Murat Şahin, Mustafa Çevirgen, Mustafa Özbay, Okay Karacan, Osman Altınordu, Sebati Cansu, Ümit Baki İşeri.”

YEDEKLER

            6 kişilik yedek listede de şu isimler yer aldı: “Fatih Aksoy, Ahmet Akkaya, Ali Eraslan, İsmail Savaş, Cengiz Demir, Fatih Kılıç.”

Kongre bilgileri

Tokatspor’un olağanüstü genel kurulu için saat 16.00 sularında delege hazirun listesi imzaya açıldı. Üyeler yeterli çoğunluk için en az 149 imzaya ulaşmalıydı. İmzaların hazır olduğu görülünce Tokat Milletvekili Av. Zeyid Aslan ile Tokat Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu da genel kurul salonuna geldiler.

            Kongrenin açılışını eski Kulüp Başkanlarından Mehmet Aktürk yaptı. Kısa bir selamlama konuşması sonrasında Divan için verilen teklifi okudu. Divanda Ahmet Orhan Gürgünoğlu, Veli Gökyıldız ve Osman Yardımcı teklif edildi, kabul gördü.

            Divan Başkanı Ahmet Orhan Gürgünoğlu kısa bir selamlama konuşması sonrasında gündem maddelerinin gereği saygı duruşu ve İstiklal Marşını okuttu. Sonrasında Yönetim Kurulu Faaliyet raporu, Denetleme Kurulu Raporu, Gelir Gider Bilançoları, Tahmini Bütçe Kulüp Müdürü Murat Yalınap tarafından okundu. Oybirliği ile kabul gördü. Gelir gider bilançolarının okunması sonrasında eski Kulüp Başkanlarından Murat Şahin, ortaya çıkan tablonun ibra edilmemesini istedi. Buna karşı olağanüstü genel kurul kararı alan yönetimin Başkan Vekili Ümit Kireççi izahatta bulundu. İzahatları sonrasında oy birliği ile kabul edildi. Dilek temenniler bölümünde TÜFAD Tokat Şube Başkanı Ercan Süsoy ile, taraftarlar adına Murat Taş birer konuşma yaptılar. Ve sonrasında Tokat Belediye Başkanı ile Tokat Milletvekili Av. Zeyid Aslan birer konuşma yaparak günün anlam ve önemine değindiler. Tokatspor konusunda yaşanan birlikteliğin Tokat için örnek olmasını, bu birlikteliğin bozulmamasını dilediler.

            Genel kurulda sonradan Divana liste sunulmasına geldi. Tek liste sunuldu. O liste de güven oyu oldu.

            Olağanüstü genel kurula dair detay bilgilerini bundan sonraki süreçte peyder pey yazacağız.