Kongre notları (1)
Kongre notları (1)

Kongre notları (1)

Divan heyeti mesajını A. Orhan Gürgünoğlu Hint Atasözü ile verdi:

“Bir Hint atasözü diyor ki, hızlı gitmek istiyorsanız yalnız yürüyün, şayet uzun yol almak istiyorsanız birlikte yürüyün. İşte yönetimin anlamı budur. Yeni seçilecek yönetimin de uzun soluklu olup, beraber yürüyeceği inancını yeniliyorum. Şimdiden başarılar diliyorum. Allah yollarını açık etsin, bahtları açık olsun.”

Tokatspor’un olağanüstü genel kurulu 01 Ağustos Salı günü ilk toplantıda yeter sayıya ulaşılmasıyla yapıldı. İmzaların hazır olduğu görülünce Tokat Milletvekili Av. Zeyid Aslan ile Tokat Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu da genel kurul salonuna geldiler. Genel kurula katılamasa da eski kulüp başkanlarından Ahmet Sami Ülkü ile eski Yönetim Kurulu Üyelerinden Bekir Atılgan’ın isimlerinin yazılı olduğu çelenkler getirildi. Kongrenin açılışını eski Kulüp Başkanlarından Mehmet Aktürk yaptı.

AKTÜRK’TEN MESAJLAR

            Tokatspor’da zor bir dönemde başkanlık yapmış isimlerden Mehmet Aktürk genel kurulu açılış konuşmasında katılımcıları tek tek saydı. Tokat Milletvekili Av. Zeyid Aslan, Tokat Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Cemil Çağlar, AK Parti İl Başkanı Metin Polat, MHP İl Başkanı Onur Çalışkan, TSO Başkanı Ahmet Arat, TESOB Başkanı Mehmet Bekçi, bir önceki dönem Belediye Başkanı Prof. Dr. Adnan Çiçek’e, eski Kulüp Başkanlarına ve tüm katılımcılara teşekkürlerini dile getirdi. Ardından önemli mesajlar verdi. Aktürk özetle:

            “Bugün burada olağanüstü kongrede, olağanüstü oluşum için karşınızdayız. Öncelikle bu listeye adının yazılması için rica edilip de adlarını yazdıran bütün değerli Tokatlı işadamlarımıza, bürokratlarımıza kuvvetli bir alkış rica ediyorum. Bu işe ön ayak olan değerli Vekilimiz Zeyid Aslan bey, değerli Başkanımız Eyüp Eroğlu bey başta olmak üzere şehrimizin ileri gelenleri çok güzel bir oluşuma imza attılar. Ben bu oluşum inanıyorum ki Tokatspor’u layık olduğu yere getirecektir. Bize tek düşen bundan sonra ister sosyal medyada, ister medyada, ister kahvelerde olsun, el birliği ile ya bugün konuşacağız ya hiç konuşmayacağız. Allah hayırlı uğurlu etsin.” dedi.

DİVAN HEYETİ MESAJLARI

            Selamlama konuşması sonrasında Divan için verilen teklif okundu. Divana Ahmet Orhan Gürgünoğlu, Veli Gökyıldız ve Osman Yardımcı teklif edildi, kabul gördü.

            Divan Başkanı Ahmet Orhan Gürgünoğlu kısa bir selamlama konuşması yaptı. Gürgünoğlu konuşmasında katılımcıları selamladı ve “Divanda görev verdiğiniz için teşekkürlerimi sunarak başlamak istiyorum. Hazirun listesine baktım, ismim ilk sıradaydı, herhalde adımın A harfi ile başlamasından kaynaklıydı, üzülerek söylüyorum uzun zaman sonra bir Tokatspor kongresine ilk defa iştirak etme durumum oldu. Ama bu oluşumu duyunca, bende uyandırdığı heyecan ile koşa koşa Tokatspor’umuzun kongresine geldik. Hani deveye hendeği atlatan bir tutam ottur, derler ya büyük bir umut içerisinde bugün hep birlikte Tokatspor’a yeni bir heyecan, ivme kazandıracağını ümit ettiğimiz bir olağanüstü kongrede hep birlikte olmaktan son derece mutlu ve bahtiyarız. Bir Hint atasözü diyor ki, hızlı gitmek istiyorsanız yalnız yürüyün, şayet uzun yol almak istiyorsanız birlikte yürüyün. İşte yönetimin anlamı budur. Yeni seçilecek yönetimin de uzun soluklu olup, beraber yürüyeceği inancını yeniliyorum. Şimdiden başarılar diliyorum. Allah yollarını açık etsin, bahtları açık olsun.” dedi.

 

Sonrasında gündem maddelerinin gereğine geçildi.      (Devam edecek)