Kongre notları (2)
Kongre notları (2)

Kongre notları (2)

Faaliyet raporunun en önemli vurgusu:

“Geleceğe ümitle bakacak ortam oluşturmak için olağanüstü seçim kararı alınmıştır.”

Tokatspor’un olağanüstü genel kurulu 01 Ağustos Salı günü ilk toplantıda yeter sayıya ulaşılmasıyla yapılmıştı. Tokat Milletvekili Av. Zeyid Aslan ile Tokat Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu da genel kurula katılmış, yeni yönetimin oluşmasında TSO Başkanı Ahmet Arat ile istişare içinde başrol oynamışlardı.

            01 Ağustos Salı günkü toplantıda eski Başkanlardan Mehmet Aktürk genel kurulu açılış konuşmasını yapmış, katılımcılara teşekkürlerini dile getirmişti. Sonrasında Divana Ahmet Orhan Gürgünoğlu, Veli Gökyıldız ve Osman Yardımcı seçilmişti.

Divan Başkanı Ahmet Orhan Gürgünoğlu ilk selamlama konuşmasında bir Hint Atasözü ile günün anlam ve önemine değinmişti ve “Bir Hint atasözü diyor ki, hızlı gitmek istiyorsanız yalnız yürüyün, şayet uzun yol almak istiyorsanız birlikte yürüyün. İşte yönetimin anlamı budur. Yeni seçilecek yönetimin de uzun soluklu olup, beraber yürüyeceği inancını yeniliyorum. Şimdiden başarılar diliyorum. Allah yollarını açık etsin, bahtları açık olsun.” Demişti.

Genel kurulun sonrasında gündem maddelerinin gereğine geçildi. İstifa kararı sonrası alınan olağanüstü genel kurula dek geçen 1 aylık zaman dilimini kapsayan Yönetim Kurulu faaliyet raporu, Denetleme Kurulu raporları, Mali bütçedeki gelir gider bilançoları ile tahmini bütçeyi Kulüp Müdürü Murat Yalınalp okudu.

Tokatlının hemşehrilik bilincini 1969 tarihinden itibaren temsil eden Tokatspor Kulübü’nün son genel kurulunun 28 Mayıs 2017 tarihinde yapılmasının ardından 17 Temmuz 2017 tarihinde Başkan Bahri Çabuk’un istifa etmesinin ardından olağanüstü genel kurul kararı aldığı belirtilerek o bir aylık zaman diliminde yapılanları özetleyen Kulüp Müdürü Murat Yalınalp “Sezon başında geçmiş alacakları azaltmak, daha sağlıklı mali yapı ve sportif başarılara ulaşmak adına kıt kaynakları verimli hale getirecek, ayakları yere basan, gerçekçi bir yapı oluşturmak istedik. Gelecek vaat eden sporcularla ümitle bakacak ortam oluşturmak için olağanüstü seçim kararı almış bulunmaktayız. Yönetim dönemimizde kulübümüze maddi manevi destek veren işadamlarımıza, büyüklerimize, Onursal Başkanımız Valimiz, Vekilimiz, Başkanımız, en önemlisi karda kışta, yağmurda, çamurda Tokatspor’u yalnız bırakmayan taraftarlarımıza sonsuz teşekkür ediyoruz.” Diyerek faaliyet raporunu bitirdi.

Denetleme kurulu raporunda da gerekli evrakların ve defterlerin düzenli tutulduğu okundu.

Yapılan izahatların ardından Divan Başkanı Orhan Gürgünoğlu, her iki rapor hakkında söz alan olup/olmadığını sordu, söz alan çıkmayınca da genel kurulun ayrı ayrı ibrasına sundu, el kaldıranlar oldu ve oy birliği ile kabul edildiği kayıtlara geçti. (Devam edecek)

 

YARIN MALİ BİLANÇOLAR…