Turhal’da Güreşe Dev Yatırım
Turhal’da Güreşe Dev Yatırım

Turhal’da Güreşe Dev Yatırım

Tokat Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü “Tokat'ta spora ve gençliğimize yeni tesisler kazandırmaya devam ediyoruz.” Diyerek, Turhal ilçemizde güreş için yapılan yatırımı duyurdu.

            Müdürlüğün resmi sitesindeki bilgilendirme haberi şöyle oldu:

            “Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Genel Müdürlüğümüz ile Tokat İl Özel İdaresi bütçesi destekleri ile;

Tokat Merkezde Sporcu Fabrikası, Turhal ilçemizde yapımı devam eden Gençlik Merkezi, Turhal Güreş Antrenman Salonumuz, Erbaa İlçemize yapılacak olan Modern Stadyumumuz, yapımı tamamlanan Erbaa Semt Sahaları, Çamlıbel Sentetik Halı Saha, Soyunma odaları, Zile Sentetik Saha Soyunma odaları tesislerimiz ile Sulusaray İlçemize yapımı devam eden Spor Salonu inşaatımız ile il genelinde bulunan Spor tesislerimizde devam eden bakım, onarım çalışmalarımızın tamamlanmasıyla birlikte İl ve İlçe gençlerimizin, sporcularımızın önemli eksikliklerini giderecek, hem sportif olarak hem de gençlerimizin kişisel ve sosyal gelişimini destekleyecek ve bu potansiyellerini ortaya çıkaracaktır.

İl Müdürlüğü olarak 2017 yılı yatırım programımız kapsamında Turhal İlçemizde şampiyon güreşçilerin yetişmesi için “Güreş Antrenman ve Kondisyon Salonu” yapım ihalesi 28 Ağustos 2017 tarihinde yapılacaktır.

İlimizi ve Ülkemizi Olimpiyat, Dünya ve Avrupa Şampiyonalarında başarı ile temsil etmiş büyük şampiyonlar yetiştirmiş ve son zamanlarda önemli yetenekleri Türk Güreşine kazandıran Turhal İlçemizde yeni şampiyon güreşçilerin yetişmesi için;

Uluslararası standartlarda yapılacak olan antrenman salonunda (3 adet 12x12 m ölçülerinde antrenman minderli), kondisyon salonu, 2 adet soyunma odası, sağlık odası, antrenör odası, Saunası, teknik hacim odası yer alacak Turhal Güreş Antrenman ve Kondisyon Salonu yapım ihalesi 28 Ağustos 2017 Pazartesi günü saat 10.00’da Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü İhale Biriminde yapılacaktır.

 

Desteklerinden dolayı Gençlik ve Spor Bakanlığımıza, Tokat Valiliğimize, Milletvekillerimize, Turhal Belediyemize ve emeği geçen herkese teşekkür ederiz. (Kaynak: www.tokat.gsb.gov.tr)”