Kongre notları (4)
Kongre notları (4)

Tokatspor’un 01 Ağustos Salı günü gerçekleştirdiği olağanüstü genel kurulda sıra dilek ve temennilere gelmişti. İlk söz alan isim TÜFAD Tokat Şube Başkanı Ercan Süsoy’du.

Divan Başkanı Ahmet Orhan Gürgünoğlu’nun söz vermesiyle konuşmaya gelen Ercan Süsoy kongredeki en eski Tokatsporlu olarak söz aldığını vurguladı. Ercan hoca, kongreye katılan, yönetimin oluşmasında emeği geçen isimlere içtenlikle teşekkür etti.

ERCAN HOCADAN PROFESYONEL

YÖNETİM VURGUSU

            Ercan hoca, 1969’daki kongreye askerde olduğu için katılamadığını, 1970’te Tokatspor’da Teknik Direktör olarak başladığını ve o yıldan buyana bu tipte katılımın olduğu bir kongre görmediğini belirtti. Başta Milletvekili Zeyid Aslan’a, Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu’na, siyasi parti İl Başkanlarına ve katılımcılara teşekkür etti. Ercan hocanın vurguladığı husus, futbola aşık isimler olması gerektiğiydi. Önemli bir yönetim kurulu oluşturulduğunu belirtti. Gelecekte tüzük değişikliği yapılacağının ön bilgisini verdi. Profesyonel bir anlayış olması gerektiğini kaydetti. İdari bakımdan profesyonelce bir yönetim kurulmasının nasıl olacağını izah etti. “Fikir birliği yaparsak Tokat’ta profesyonel olarak yapacak arkadaşlar var. Antrenörler Derneği Başkanlığını da deruhte ediyorum, benim gördüğüm şu, Türkiye’de hayaller ile gerçekler bir olmuyor. Çok güzel Hayallar var ama gerçekten kimseden haberi olmadığı için, hayaller ile gerçekler birbirini bozuyor. Bir örnek vereyim, ben Teknik Direktör olduğumda tamamen Tokatlı futbolcuları tercih ederdim, daha sonraki yıllarda genç takımımız vardı. Yeni yönetim kurulunun büyük paraları olabilir ama Tokatspor için kalıcı işler yapmalıyız. Tokatspor ilk kurulduğu yıllarda sinema biletlerine belediyenin getirdiği 25 kuruşluk teberrularla gelir sağladı. Şuanda hiçbir sabit geliri yok, bunu halletmeliyiz. Alp yapımız hep tenkit ediliyor, hayır, buradan çıkıp başkaca takımlarda oynuyorlar ve rakip olarak karşımıza çıkıyorlar. Daha iyi paralarla transfer olarak gidiyorlar. Alt yapımızı üç yıldır devletimizin verdiği parayla götürüyoruz. Karadeniz’deki kuvvetli takımların olduğu grupta mücadele ediyoruz. Bu tarihi kongremize icabet ettiğinizden dolayı teşekkür ediyorum.” Diyerek sözlerini bitirdi.

            Divan Başkanı Ahmet Orhan Gürgünoğlu, Ercan Süsoy’un konuşmasının bitiminde kısaca söz aldı ve “Ercan Süsoy, Tokatspor’un mazisindeki her işte tuğlası olan bir büyüğümüz, önünde saygıyla eğiliyorum. Ve hepimizden candan, yürekten bir alkış istiyorum.” dedi, elini öperek yerine uğurladı.

TARAFTARLARDAN MURAT TAŞ:

“TEK YUMRUK OLALIM”

            Dilek, temenniler bölümünde konuşan ikinci isim ise taraftar gruplarının öncü isimlerinden Murat Taş’tı. Murat Taş konuşmasında birlik beraberlik mesajı verdi. Tokat Milletvekili Av. Zeyid Aslan’a Tokatspor’a desteklerinden ötürü teşekkür ederek sözlerine başlayan Murat Taş, sonrasında şunları söyledi:

 

            “Bizlerin Tokatspor taraftarları olarak canı gönülden burada bulunmamızın tek sebebi, Tokatspor’u hep böyle birlik ve beraberlik içinde görmek isteyişimizdir. Geçmiş yıllardan beri, çocukluğumuzdan beri bu camianın içinde olan birisi olarak, zaman zaman bir avuç yönetici ile, zaman zaman da böyle gerçekten çok seven ama dışarıda duran yöneticilerle birlikte oluyoruz. Biz istiyoruz ki Tokat’ta, hepimiz tek yumruk olalım, Tokatspor’a sahip çıkalım. Sıkışıp belediye Başkanımıza ya da Vekilimize gitmeyelim, Tokat halkı olarak tek yumruk olup, bütünleşerek Tokatspor’a sahip çıkalım. Yok mu gücümüz? Var. Hepiniz buradasınız işte. Teşekkür ediyorum.”