“Yeter ki huzur olsun”
“Yeter ki huzur olsun”

Tokat Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu, Tokatspor’un yeni yönetiminin kurulmasında öncü olan, desteğini ortaya koyan isimlerden biriydi. Olağanüstü genel kurul ortamında da bulundu. Dilek ve temenniler bölümünde konuştu.

            Başkan Eyüp Eroğlu’nun genel kurul konuşması şöyle oldu:

            “Bugün, şuanda sözün, konuşmanın kifayetsiz kaldığı ama şu güzel resmin her şeyi anlattığı güzel bir kongreyi yapmanın haklı gururunu yaşıyoruz. Geçmişte şu oldu, bu oldu diye konuşmanın kimseye bir fayda getirmediği kanaatindeyim. Allah’a şükür bugün 48 yaşında olan bir Tokatspor’umuz var ve en azından belli bir noktada, 2. Lig’de mücadele eden bir takımımız var. Aynı zamanda şehrimizin de sembolü, değeri, kurumsal kimliği olan bir Tokatspor’umuz var. Bu da bizi gerçekten heyecanlandıran, hep beraber sahip çıkmamız gereken bizi bir çatı altında buluşturan bir güzellik çıkarıyor. Bugün burada başta değerli Milletvekilimiz olmak üzere, kıymetli işadamlarımızın, Tokatspor’umuzun geçmişte görev alan başkanlarına, tüm haziruna ne kadar teşekkürlerimizi sunsak azdır. Hz. Mevlana der ya, dert insana yol gösterir diye. Her zorluktan sonra da bir kolaylık vardır, ben bunu gördüm. Belki bundan üç dört gün öncesine kadar zorlukla boğuşan bir Tokatspor varken, Tokatspor şehrimizin önemli bir sembolü olmakla beraber, şehirde belki dert olarak hepimizin üzerinde bir yük olan durumda iken hamdolsun üç dört içinde oluşan bu güzel hava, sahiplenme, beraber ve birlikte bu işe el atma, omuz atma, bu yükü alma anlamında koyulan irade bugün bu güzelliği oluşturdu. Ve inanıyorum ki buradan başlayarak önümüzdeki günlerde, aylarda, yıllarda çok daha güçlü, çok daha kurumsallaşan, şehre layık olan bir Tokatspor’u şimdiden görüyorum. Hayal ediyorum, bunu da emin adımlarla birlikte gerçekleştireceğimize canı gönülden inanıyorum. Çünkü spor bir evrensel dildir. Sporun siyaseti, ırkı, dini, meshebi, farklı mensubiyeti olmaz. Sporun dili tektir. Tokatspor da bu şehrin bir sembolüdür, aynı saat kulesi, kalesi, kebabı gibi… temel taşlarındandır. Onun için Tokatspor’a hep birlikte sahip çıkmamız lazım.

“TOKATSPOR BİR MARKA”

            Bugün baktığımızda futbol her yerde kendinden söz ettiren spor dalı. İsmini belki hiç bilmediğimiz bir ülkenin kasaba takımı bir bakıyorsunuz ki şampiyonlar liginde, Avrupa liginde oynuyor ve biz oradan bu takımı tanıyabiliyoruz. Aynı şekilde Türkiyemizde birçok şehir bile futbol ile daha ileriye gidebiliyor. Hemen yanı başımızda Sivas için bu örneği verebilirim, on yıl öncesinde Tokatspor ile aynı ligde mücadele eden Sivasspor varken, şimdi Sivas’a bakıyorum inanın birçok güzelliğin olduğunu görebiliyorum. Neden bu Tokatspor için olmasın, şehrin marka olması anlamında neden bir etki yapmasın, ben buna inanıyorum. İşte burada hep bir arada bizi buluşturdu. İnşallah bundan sonra da bu birlikteliği, beraberliği biz başka başka işlerde, Tokat’ın müşterek işlerinde de sağlarız. Ben buna da vesile olacağına inanıyorum.

“BU GÜZEL ENERJİ BAŞKA KONULARDA DA DEVAM EDECEK”

            Şimdi burada hiç kimse Tokat’ın geriye gitmesini, Tokat’ın değerlerinin bu anlamda eksiye gitmesini asla istemez. Herkes şunu ister, Tokat daha iyi olsun. Tokat daha iyi yerlere gelsin. Beraber, birlikte daha iyi yerlere getirelim. Siyasetçisi ile, bürokrasisi ile, sivil toplumu ile sokaktaki insanı ile hep beraberce bu şehri daha ileriye götürelim. Bu hepimizin ortak değeri. İnanıyorum ki burada oluşan bu enerji, bu güzellik, belki başka başka konularda da bizi her zaman bir araya getirir, getirecektir. Biz başta Tokatspor olmak üzere daha birçok konuda beraber, birlikte adımlarla atacağımız oluşumlarla çok daha güzel noktalara şehrimizin başka başka değerlerini de çok daha güzel noktalara getireceğimize canı gönülden inanıyorum.

“DEDİKODULARI BİR KENARA ATALIM”

            Burada eskiden Tokatspor’da görev yapmış kıymetli başkanlar var. Yine hassaten Milletvekilimize teşekkür ediyorum, O da bu işi dert edindi, birlikte ne yaparız da biz bunu daha iyi yerlere götürürüz dedi, bunun derdi ile dertlendi, burada kendisine hasseten teşekkür ediyorum. Aynı şekilde siyasi partilerimizin Başkanları var. Onlarla telefonlaştık, nasıl yapalım diye dertlendik ve Allah’a şükür bu noktaya gelindi. İşte önemli olan bu saatten sonra bu birliği, beraberliği zedelememek lazım. Bu saatten sonra dedikoduları bir tarafa bırakalım. Bunlara kulaklarımızı tıkayarak kim ne derse desin, gerekli cevabı vererek bundan sonra gelin hep beraberce, huzurla, sükunetle şu Tokatspor’u birlikte, beraber güzel noktalara getirelim. Sonuçta burada olmayan ve gönülleri bizle beraber olan, eskiden yöneticilik yapmış, bürokraside görev almış çok kıymetli arkadaşlarımız var. Onlar da bizim gibi aynı anda hassasiyetteler onları da dahil ederek, onları da listelere katarak, şöyle bir ve beraberce yoluna devam ettiğini gelin hep beraberce gösterelim. Bundan sonra bize düşen bir birimize sahip çıkmak, omuz vermektir. Ufak tefek konulara takılmadan, dedikodu üretmeden elimizden ne geliyorsa Tokatspor’a gereken desteği vermektir. Böyle olursa herkes el atar, herkes elinden gelen desteği var, hatta elinden gelmeyeni yapmaya çalışır. Bununla beraber Cenab-ı Allah’ın bereketi de inanıyorum ki buraya da gelir ve böylece çok güzel işler olur. Eğer biz bu birlikteliği zedelersek, eğer biz küçük ufak tefek işlerle birbirimizin hukukuna helal getirirsek, sağda solda dedikodu yaparsak inanın bu güzel birliktelikte istediğimiz gibi belki devam etmez. Bu da Tokatspor için nasıl ki milat ise tam tersi açıdan daha kötü noktalara da götürür. Onun için bu bir milat olsun ve hepinizden benim ricam hep beraberce gelin Tokatspor’u nasıl daha ileriye götürürüz demenin derdinde olalım. Para bir şekilde bulunur ama huzur, sükunet, iştiyak, beraber olmanın heyecanını bulamayız hiçbir yerde. Bunu da bulmanın yolu bu kardeşlikten geçiyor. Gelin yüz yüze her şeyi söyleyelim ama sosyal medyadan, medyadan ya da başka yerde bu güzelliğe balta vurdurmayalım, vurmak isteyene de asla taviz vermeyelim. Bu birlikteliğe devam edelim, inanıyorum ki sportif başarı da gelecektir. İlk etapta ne gerekiyorsa gerek sporcu, gerek teknik heyet ve gerekse parasal anlamda bize düşeni elimizden geldiğince yapacağız. Bundan sonra söz Tokatspor severlerde. Bir şeyi de söyleyeyim, şu tribünleri de dolduralım, seyirci ne kadar çok olursa heyecan da o derece çok olur. O sahayı, tribünleri boş bırakmadan ilk maçtan itibaren gereğini yaparsak belki beklediğimizden de daha iyi yerlere geliriz, Allah bilir bunu… Huzur olsun yeter ki… Desteğini veren tüm haziruna teşekkür ediyorum. Yeni yönetimimize başarılar diliyorum. Allah Tokatspor’umuzu kem gözlerden, dedikodulardan korusun, başarılar nasip etsin.”

 

YARIN: Tokat Milletvekili Av. Zeyid Aslan’ın kongre konuşması…