Umurca’nın 40 yıllık muhtarından  yaylaya üçüncü su şebekesi
Umurca’nın 40 yıllık muhtarından yaylaya üçüncü su şebekesi

1977 yılında Umurca Köyünde Muhtar olarak seçilen Osman Çiçek, 40 yıldır köyüne yapmış olduğu hizmetleriyle adından her zaman söz ettirmekte.

Reşadiye’de haberci Ertan Çiçek, Umurca Köyü Muhtarı Osman Çiçek’in 40 yıllık muhtarlığı üzerine bir haberini ulaştırdı. Ertan Çiçek’in haberi şöyle oldu:

“1977 yılında Umurca Köyünde Muhtar olarak seçilen Osman Çiçek, 40 yıldır köyüne yapmış olduğu hizmetleriyle adından her zaman söz ettirmektedir. Muhtar olduğu zamanlarda 50 hanelik köy olan Umurca, günümüz zamanında 350 haneliğe gelmesiyle halkın ihtiyaçları doğrultusunda hizmetlerine ilk günkü aşkla çalışan Muhtar Çiçek köyünün yaylasına 3'üncü su şebeke hattıyla vatandaşlarının su ihtiyaçlarına bu hizmeti ile yerine getirmiştir.

Umurca köyü yaylası (Başyayla) Gökçepınar yerleşim alanı eskiden önemli ölçüde su sıkıntısı yaşanmakta idi. Gökçepınar ve Aksu Mahallesinde yapılan çalışmalar neticesinde su sorunu ortadan kalkmış olup bölgedeki Gökçepınar'a 3. Sefer su şebekesi çekilerek, suyun daha da çok artmasına vesile olmuştur.

 

Yapılan hizmete katkı sağlayan Muhtar Osman ÇİÇEK ve heyetine, emeği geçen köylüler​e ayrıca bunların nezdinde katkılarını hiçbir zaman esirgemeyen Şahin Hafriyat (Kenan Bey) bilakis Çam Ormancılığa katkılarıyla hayat yaşamı olan suyun vatandaşlara ulaşmasına vesile olmuşlardır. Muhtar Çiçek “yapılan bu hizmetler halkıma az bile ben görev yaptığım sürece bu hizmetlerin gelmesi için tüm gücümle çalışmalarına devam edeceğini izah ederek demek ki köylüler yapılan hizmetlere değer veriyorlar ki her seçim döneminde göreve layık görmektedir.” sözleriyle açıklamada bulunmuştur.”