Zile’deki kermes haberi İdarecinin Sesi’nde yer aldı
Zile’deki kermes haberi İdarecinin Sesi’nde yer aldı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN'ın çağrılarından esinlenerek Zile Kaymakamlığı önderliğinde Zile'deki tüm Kamu kurumları, Sivil Toplum Kuruluşları, öğrenciler, esnaflar ve halkın desteği ile 15 Mart-21 Nisan 2017 tarihleri arasında "Yemen, Somali ve Güney Sudan İçin İnsani Yardım Kampanyası düzenlenmiş ve 130.333,33 Tl. yardım toplanmıştı. 

GAZETEMİZDE HABERİ YER ALMIŞTI

Zile’deki kermesi Tokat Gazetemiz de takip etmiş ve haberleştirmişti. Yardım kampanyası hesaplarında biriken bağış Türk Kızılayına ait Ziraat Bankası Bakanlıklar Kamu Girişimci Şubesi ilgili yardım hesabına  24 Nisan 2017 tarihinde Zile Ziraat Bankası Şubesinden havale edilmişti, havale dekontu Zile Öğretmenevinde yapılan programda Kaymakam Adnan TEZCAN tarafından Türkiye Kızılay Derneği Zile Şube Başkanı Ahmet TOPÇU’ya  verilmişti.

İDARECİNİN SESİNDE HABERİ YER ALDI

            Zile ilçemizdeki kermesin haberi, Türk İdareciler Derneğinin mesleki ve kültürel yayın organı olan İdarecinin Sesi dergisinin son sayısında yer aldı. Kaymakam Adnan TEZCAN; “15-21 Nisan 2017 tarihleri arasında yapılan “Yemen, Somali ve Güney Sudan İçin İnsani Yardım Kampanyamızın”  ve “Kermes” faaliyetlerimizi  Türk İdareciler  Derneğinin Mesleki ve Kültürel Yayın Organı olan “İdarecinin Sesi” dergisinde yayınlayarak toplumumuzda örnek bir yardım kampanyasının farkındalık oluşturulmasına vesile olan İdarecinin Sesi Dergisi Yetkililerine ve Yardım Kampanyamıza ve Kermesimize büyük bir ilgi göstererek katkı veren tüm kamu kurumlarımıza, sivil toplum kuruluşlarımıza, öğrencilerimize, esnaflarımıza ve Zile halkına bu vesileyle tekrar teşekkür ediyorum” diyerek konuyu kamuoyuna paylaştı.