4 isim imza attı
4 isim imza attı

Tokatspor’da yeni yönetimin oluşması sonrası bir süredir duran tekerler yeniden dönmeye başladı. Transferde ilk imzalar atıldı. Forvet için Aydınspor 1923 takımından Nezir Özer (26), Evkur Yeni Malatyaspor’dan kaleci Vedat Kapurtu (39), orta saha için Kocaelibirlikspor’dan Ali Kemal Yükseker (33) ve Altay’dan Hasan Emre Balcı (30) ile 1’er yıllık anlaşmaya varıldı.

            Tokatspor tesislerinde dün anlaşmaya varılan ve peşinatları ödenen 4 yeni transfer için imza töreni vardı. Tokatspor sözcülüğü görevini üstlenen Cengiz Demir basın mensuplarına ön açıklamalarda bulundu. Demir açıklamasında “2017-2018 sezonunda zor bir süreçten sonra transferlerimize başladık.” diyerek yeni isimleri tanıttı.

KALECİ VEDAT KAPURTU’NUN AÇIKLAMALARI

            Evli ve 2 çocuk babası, 39 yaşında olan kaleci Vedat Kapurtu, yaşından hareketle bir izahta bulundu. Kendini iyi hissettiğini belirtti ve bu fırsatı veren Tokatspor’a teşekkür ederken, taraftarlardan destek ve sabır istedi. Kaleci Vedat’ın açıklaması şöyle oldu:

            “Öncelikle Tokatspor Kulübüne çok teşekkür ederiz. Bize kapılarını açtı. Ben özellikle kendi adıma teşekkür ediyorum çünkü belli bir yaşa gelmiş bir oyuncu olarak Türkiye’de çok sıkıntılı bir dönem bu yaşlar için. Çünkü ben futbol yaşantıma antrenör olarak değil de yine futbolcu olarak devam etmek istiyordum.

Gerçekten çok zorlu bir süreç ve çok kısa bir süre var önümüzde. Ama gerçekten Tokatspor’un en büyük yapılanması diye konuşuluyor. Öylesi bir Yönetim Kurulumuz var. İyi bir Teknik Heyetimiz var. Futbolcu kardeşlerimiz de aramıza katılıyor. Kısıtlı bir dönemde büyük işler başarma hissi var. Tecrübeli isimler var. Bizim istediğimiz biraz sabır ve destektir. İnşallah iyi bir Tokatspor izleteceğiz.”

NEZİR ÖZER’DEN AÇIKLAMALAR

            Bekar ve 26 yaşında olan Nezir Özer, Diyarbakırlı futbolcu, trafik kazası sonrası hayatını kaybeden Şeyhmuz Özer’in kardeşiydi. Abisinin fotoğrafını da omzuna dövme olarak yaptırmıştı. Vedat geçtiğimiz sezonlarda Tokatspor’da 2 aylık zaman diliminde bulunmuştu. Tokat’a yabancı olmayan Nezir de yeni sezonda forvet mevkiinde görev alacak. Nezir Özer’in açıklamaları şöyle oldu:

            “Burada olduğumuz için mutluyuz. Ben daha önce bir Tokat macerası yaşadım, kısa da olsa, alışık olduğum bir yer. Biraz geç başladık bu sezon, bunun sıkıntısını biraz yaşayabiliriz ama takım olarak çok iyi bir kadro olacak, çok iyi geçecek inşallah. Gruba baktığımızda ben Tokatspor’un ilk 6’da olacağına inanıyorum. İnşallah göreceğiz…”

ALİ KEMAL YÜKSEKER’İN AÇIKLAMALARI

            33 yaşındaki orta saha oyuncusu Ali Kemal Yükseker, Kocaelibirlikspor’dan gelen yeni transferdi. Ali Kemal yaptığı açıklamada Tokatspor’un yeni sezonu için umutlu konuştu. Şunları söyledi:

            “Öncelikle buraya bizi layık gören hocalarımıza, yöneticilerimize teşekkür ediyoruz. Bu ligi bilen, tanıyan, yıllarca karşılıklı maçlarımız oldu. Burayı tercih etmemizin sebeplerinden bir tanesi de il takımı olması, potansiyelinin olmasıdır. Tabi belli sıkıntılar vardı, bunları da biliyoruz. Gelinen noktada bizi uygun gördüler. Biz de gerek saha içi ve saha dışında takımın büyükleri olarak elimizden gelenin en iyisini yapıp Tokatspor’u aslında olması gereken yere taşıma düşüncesinde olduğumuzu söyleyebilirim kendi adıma. O yüzden çok gönül rahatlığı ile severek geldiğim bir yer. İnşallah bizim için de yöneticilerimiz ve hocalarımız için de iyi bir sezon olur. Sonu güzel olur inşallah, hedefi şuan koymak belki doğru olmaz ama biz bu aile ortamını bir şekilde sağlarsak ben bir şekilde bu takımın başarılı olacağını düşünüyorum. Takım kurulunca hedef belirlenecektir, inşallah hayırlı olur.”

HASAN EMRE BALCI’NIN AÇIKLAMALARI

            30 yaşındaki orta saha oyuncusu Hasan Emre Balcı da bekar oyunculardan biri. Geçen sezon Altay forması giyen Hasan Emre yeni sezonda Tokatspor ile 1 yıllık anlaşmaya vardı. İmza töreninde Hasan Emre’nin açıklamaları şöyle oldu:

            “Buraya geldiğimiz için çok mutluyum. Bize telefon açıldı ve yardımcı olmamız istendi. Çok iyi, güzel bir oluşum var. Bu şehrin potansiyeli bence de çok yüksek. Geçmişte birinci ligi zorladı, ucundan döndü ama tekrar iyi bir oluşumla bu başarılabilir. Şuan çok geç de kalmış gibi duruyoruz fakat zamanla maç oynadıkça hedefimiz belirlenecek. Ben o kadar da zor olduğunu düşünmüyorum bazı şeylerin, birliktelikle her şey çözülür. Zamanla bunu göstereceğimize inanıyorum. Gerçekten hocamızın enerjisi pozitif. Bence iyi bir birliktelikle bu işin üstesinden geliriz diye düşünüyorum.”

 

Futbolcuların oynadığı takımlar

 

Tokatspor’un anlaşmaya vardığı 4 yeni ismin futbol kariyerlerindeki takımlar şöyle:

NEZİR ÖZER (FORVET) – 1991 DOĞUMLU

            Amed Sportif Faaliyetler, Pazarspor, Mersin İdman Yurdu, Tokatspor, Altay, Kayseri Erciyesspor, Aydınspor 1923.

VEDAT KAPURTU (KALECİ) – 1978 DOĞUMLU

            Bakırköyspor, Gaziosmanpaşa, Sivasspor, Mardinspor, Şanlıurfaspor, Kocaelibirlikspor, Göztepe A.Ş., Evkur Yeni Malatyaspor.

ALİ KEMAL YÜKSEKER (ORTA SAHA) – 1984 DOĞUMLU

            Pendikspor, MEdipol Başakşehir, Darıca Gençlerbirliği, Çorumspor, Adana Demirspor, Ankara Demirspor, Eyüpspor, Bergama Belediyespor, Pendikspor, Kocaelibirlikspor.

HASAN EMRE BALCI (ORTA SAHA) – 1987 DOĞUMLU

 

            Bakırköyspor, Vefaspor, Sarıyer, Akhisar, Adana Demirspor, Evkur Yeni Malatyaspor, İnegölspor, Amed Sportif Faaliyetler, Büyükşehir Belediye Erzurumspor, Altay.