Turhal’da Başkan Bekler’den çalışmaları için bilgilendirme
Turhal’da Başkan Bekler’den çalışmaları için bilgilendirme

Turhal Belediye Başkanı Yılmaz Bekler ilçede yürütülen belediye çalışmalarına dair kamuoyunu bilgilendirdi. Başkan Bekler’in “Çarşıda yaptığımız çalışmalar ile ilgili sizleri bilgilendirmek istiyorum:” ifadeleriyle sosyal paylaşım hesabından yaptığı açıklamada 10 başlık altında şu bilgiler paylaşıldı:

1- Çarşımızda ilk defa modern bir mühendislik çalışması yapıldı. Yeniden projelendirildi. Yol genişlikleri standartlara uygun hale getirildi. Kaldırımlar genişletildi. Yol ve kaldırım kodları sıfırdan yapıldı.

2- İnsan merkezli bir çarşı planlandı. Kaldırımlar geniş tutularak daha çok insanın ailesi ile çarşımızda rahatça dolaşması amaçlandı.

3- Kavşaklarda akıllı kavşak sistemine geçildi. Trafiği rahatlatan, modern görünümlü bir hale getirildi. 

4- Yollarda orta refüjler kaldırıldı. Bu şekilde yollar genişletildi. Refüj yerine yol çizgileri ve güneş enerjili yol butonları (yanıp-sönen ışıklar) planlandı.

5- Tüm çarşıda led aydınlatma sistemlerine geçildi. Kırmızı ışık yerine beyaz ışık kullanıldı. 

6- Tüm çarşımızın altyapısı yenilendi. Yağmur suyu hatları yoktu ilk defa yağmur suyu hatları döşendi. İçme suyu hatları yenilendi. Asbestli boruların tamamı değişti. 

7- Kaldırımlar doğal bazalt ve andezit taş kullanarak modern bir görüntüye kavuşturuldu. Engelliler için standartlara uygun sarı bant ve engelli geçişleri yapıldı.

8- Tüm kaldırımlar süs kirazı, top akasya ile yeşillendirilecek şekilde hazırlık yapıldı. 

9- Merkez minibüs durakları yeniden planlandı. Otobüs durakları yenilendi.

 

10- Merkez camii çevresi ödüllü bir mimara projelendirildi. Cami çevresi ailelere açık, tüm alanları kullanılabilir hale getirildi.