Havacılık sevdalılarının toplandığı tek çatı THK
Havacılık sevdalılarının toplandığı tek çatı THK

Türk Hava Kurumu Tokat Şubesi Heyeti, ilimize yeni atanan Vali Dr. Ömer Toraman’a hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. Ziyaret esnasında THK tüzüğü gereği fahri başkan konumunda bulunan Vali Toraman’a kurum faaliyetleri ve çalışmalar hakkında bilgiler verildi.

Yayınlanan kararname neticesinde ilimize atanarak görevine başlayan Vali Dr. Ömer Toraman’a hayırlı olsun ziyaretleri aralıklı olarak sürüyor. Türk Hava Kurumu Tokat Şube Başkanı Veli Gökyıldız ve yönetim kurulu üyelerinin yanı sıra, Türk Hava Kurumu Turhal Şube Başkanı Murat Topsakal ve Niksar Şube Başkanı Salim Özyurt da Vali Toraman’a hayırlı olsun ziyaretinde hazır bulundular.

Heyete öncülük eden THK Havacılık Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi ve Tokat Şube Başkanı Veli Gökyıldız, THK tüzüğü gereği Tokat Şubesinin fahri başkanı konumunda bulunan Vali Toraman’a kurum faaliyetleri ve çalışmalar hakkında detaylı bilgiler verdi. İl merkezi ve dört ilçe şubesinin yöneticileri ve personelleri ile Tokat’ın tamamına yönelik hizmet ettiklerinin altını çizen Başkan Gökyıldız; “malumunuz misyonumuz gereği havacılığı sevdirmek ve Türk insanının işi haline getirebilmek üzere şubeler olarak çalışmalarımızı sürdürüyoruz. 1925 yılında Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün emir ve direktifleri ile kurulan Türk Hava Kurumu o günden bugüne çizgisinden sapmadan, ülkemizi uluslar arası organizasyonlarda temsil etmiş ve etmeye devam eden, milletinden aldığını yine milletinin hizmetine sunan bir kurumdur. İstikbal Göklerdedir veciz sözünden etkilenerek gökyüzünü kendisine mekan edinmek isteyen tüm havacılık sevdalılarının toplandığı tek çatıdır. Bu misyon ile yıllardır yüz binler ile ifade edilebilecek sayıda sporcu yetiştirmiş ve yetiştirmeye devam etmektedir. Havacılık Eğitim Merkezleri, Uçuş Akademileri, Üniversitesi ve tüm Şubeleri ile Türk milletinin eseri olan Türk Hava Kurumu sizlerin destek ve himayeleri ile birlikte yarınlara daha güçlü adımlarla ilerleyecektir” dedi. 

Gerçekleşen ziyaret için teşekkürlerini ileten Vali Dr. Ömer Toraman, kurumu iyi tanıdığını ve faaliyetlerinin Türk milleti için önemli olduğunu belirtti. İl merkezi ve ilçelerde bulunan tüm şubeler ile birlikte Tokat için yürütülecek çalışmaların takipçisi olacaklarını belirten Vali Toraman, şube yönetimlerine ve personele çalışmalarında başarılar diledi.

 

Gerçekleşen ziyaret Türk Hava Kurumu Tokat Şube Başkanı Veli Gökyıldız’ın Vali Toraman’a kurumu temsilen takdim ettiği hediye töreni ile sona erdi.