Kaymakam Üçer’den gazilere ziyaret
Kaymakam Üçer’den gazilere ziyaret

Turhal ilçemizde Kaymakam Ahmet Süheyl Üçer, eşi Gülçin Üçer ile birlikte gazileri evlerinde ziyaret etti. Gaziler Ali Gülsüm, Dursun Akar, Ömer Özaltun ve Halis Gedik’i evlerinde ziyaret eden Kaymakam Üçer, onlarla bir süre sohbet etti ve isteklerinin olup olmadığını sordu.

Ziyaretlerle ilgili bir açıklama yapan Kaymakam Üçer, “Şehitlik ve gazilik bizler için yüce bir makamdır. Devletimiz her zaman şehit ailelerimiz ve gazilerimizin yanında olmuştur. Ülkemizin bağımsızlığını ve bütünlüğünü korumak amacıyla üstün fedakârlık gösteren şehit ve gazilerimizin aziz hatıralarına ve onların bizlere emanet ettiği kıymetli ailelerine devlet ve millet olarak büyük değer veriyoruz. Vatanımız uğruna canlarını hiçe sayan bu insanlarımız, en değerli varlıklarımızdır. Şehit ve gazilerimizin ailelerini ziyaret etmek, dertlerini ve sorunlarını dinlemek bizlerin görevi olduğu kadar, bizleri mutlu ediyor. Bu vesile ile şehitlerimizi minnet ve şükranla anıyor, Yüce Mevla’dan rahmet, gazilerimize de sağlık ve sıhhat dolu bir yaşam diliyorum.” dedi.

 

Gazi aileleri ise, Kaymakam Üçer ve beraberindekilerin ziyaretinden çok mutlu olduklarını dile getirerek, devletin yanlarında olduğunu ve unutulmadıklarından dolayı teşekkürlerini ilettiler.