Tokatspor’da 8 yeni oyuncuya daha imza attırıldı
Tokatspor’da 8 yeni oyuncuya daha imza attırıldı

Tokatspor’da yeni sezon kadrosu için 8 yeni oyuncuya imza attırıldı. Sözleşmeler 2’şer yıllık yapıldı. Defans için Büyükçekmece Tepecikspor’dan Hasan Erbey, Bugsaşspor’dan Murat Cömert, orta sahaya Recep Türköz, Bugsaşspor’dan Yaşar Yurduseven, forvet mevkiine Bugsaşspor’dan Arif Çoban, Van Belediyespor’dan Emre Aktaş, Bugsaşspor’dan Burak Kara ve Karagümrükspor’dan Ercüment Eray Ataklı ile 2 yıllık sözleşme imzalandı.

            Tokatspor Sözcüsü Cengiz Demir, yeni transferlerin imza töreninde kısa bir konuşma yaptı ve hayırlı uğurlu olmasını diledi. Sonrasında yeni isimler Tokatspor ve yeni sezon için değerlendirmelerde bulundular.

ARİF ÇOBAN’IN AÇIKLAMALARI

            Tokatspor’da forma giyen, taraftarın Benzema Arif olarak gönüllerinde taht kuran ve bilhassa Ziraat Türkiye Kupası maçında Fenerbahçe’ye attığı gol ile hafızalarda yer edinen Arif Çoban (32), bu sezon için ikinci kez imza attı. Hatırlanacağı üzere ilkini Bahri Çabuk yönetimi ile atmıştı. Yeni seçilen Yönetim de Arif ile anlaştı. Arif ikinci kez yaptığı açıklamasında şunları söyledi:

            “Ben yuvama tekrar geri döndüm. Allah razı olsun Başkan ve Yönetiminden, beni tekrar aralarında görmek istediler. Biz de onları kırmadık, karşılıklı güven anlaşması yaptık. Tekrardan geldik, yuvamıza döndük ve Allah’ın izni ile bundan sonra Tokatspor’un başarısı için mücadele edeceğiz.”

ERCÜMENT ERAY ATAKLI’NIN AÇIKLAMALARI

            Tokatspor’un anlaşmaya vardığı Ercüment Eray Ataklı (26) da Arif gibi bir önceki yönetimle anlaşmış isimdi. Bu kez yeniden yeni yönetimle anlaşma yaptı. Karagümrük ekibinden gelen forvet oyuncusu Ercüment de açıklamasında şunları söyledi:

            “Biraz geç başladık ama inşallah iyi çalışarak aradaki farkı kapatacağız. İnşallah iyi bir sezon geçireceğiz. Antrenmanlar çok yorucu geçiyor ama ortam gayet iyi ve abi kardeş saygısı iyi durumda.”

YAŞAR YURDUSEVEN’İN AÇIKLAMALARI

            Tokatspor’un Bugsaşspor’dan transfer ettiği orta saha oyuncusu Yaşar Yurduseven (32) de açıklamasında olumlu mesajlar verdi. Açıklaması şöyle oldu:

            “Buraya gelmeden önce kafamda soru işaretleri vardı. Zor süreçte oluşan bir Yönetim Kurulu var. Tokatspor’u seçtik. Şuan geldik, kısa bir zaman oldu ama bir aile ortamı bulduk. Kafamızdaki soru işaretleri tamamen kalktı. İnşallah en kısa zamanda daha çabuk atlatıp sezona iyi bir giriş yapacağız. Hepimize hayırlı uğurlu olsun.”

BURAK KARA’NIN AÇIKLAMALARI

            Yine Bugsaşspor’dan transfer edilen forvet oyuncusu Burak Kara (27) da açıklamasında yeni sezon için olumlu mesajlar verdi. Şunları söyledi:

            “Şehrin futbol potansiyelini konuşmaya gerek dahi yok. Güzel şeyler söyleniyor. İnşallah biz de daha iyi yerlere getiririz Tokatspor’u. Transferde emeği geçenlere çok teşekkür ederiz.”

EMRE AKTAŞ’IN AÇIKLAMALARI

            Van Belediyespor’dan forvet mevkiine transfer edilen Emre Aktaş (31) açıklamasında büyük bir camiaya geldiğini vurguladı ve şunları söyledi. “Öncelikle büyük bir camiaya geldim. Her zaman hedefleri olan bir camiaya geldim. Daha önce de oynadım burada, hedeflerini gayet iyi biliyorum. İki taraf için de hayırlı olmasını diliyorum. Diğer futbolcu kardeşlerimin olduğu gibi benim de hedeflerim var. Seyircimizin ve basınımızın da desteği ile hocamızla, yönetimimizle iyi bir sezon geçeceğini düşünüyorum.”

MURAT CÖMERT’İN AÇIKLAMALARI

            Defans mevkiine Bugsaşspor’dan transfer edilen Murat Çömert (30) şu açıklamalarda bulundu: “İnşallah burada hayırlı bir sezon geçirmek isteriz. Biraz geç toplandık ama şuan daha fazla çalışarak bu arayı kapatmak istiyoruz. Taraftarlarımızdan, basından, herkesten biraz sabır bekliyoruz. Çünkü her şey güzel olacak. İnşallah hayırlı bir sezon geçirmek dileğiyle…”

HASAN ERBEY’İN AÇIKLAMALARI

            Defans için Büyükçekmece T.Spor’dan transfer edilen Hasan Erbey (26) de açıklamasında şunları söyledi. “Biraz geç bir başlangıç oldu, biz de buraya dahil olduk. Futbolcular da burada çok karakterli ve iyi futbolcular. Başarılı olmamız için çok büyük bir sorun görmüyorum. Elimizden geleni yapacağız. Hayırlı olsun.”

RECEP TÜRKÖZ’ÜN AÇIKLAMALARI

            Tokatspor’un alt yapısından çıkan ve bu yıl üçüncü sezonunda yeniden 2 yıllık sözleşme imzalayan Recep Türköz (20) de açıklamalarında “biz sahada konuşacağız” mesajı verdi. Recep kısaca “inşallah iyi bir sezon geçiririz. Herkese güveniyoruz, yeni gelen ağabeylerimize güveniyoruz. Ben fazla konuşmak istemiyorum, sahada konuşacağım. 3 sene tecrübe kazandım, bu sezon iyi gelişecek. Hayırlısı olacak inşallah.” Dedi.