Öğrencilere Ankara’da misafirhane açılıyor
Öğrencilere Ankara’da misafirhane açılıyor

Türk Eğitim Sen Tokat Şubesi Yöneticilerinden Ali Uzay Sarı, Genel Merkez Yönetimi’nin Ankara’da yaptırmakta olduğu üniversite öğrenci evi için bir paylaşımda bulundu ve Genel Başkan İsmail Koncuk nezdinde emeği geçenlere teşekkür etti.

            Ali Uzay Sarı’nın konuya dair paylaşımı şöyle oldu:

TÜRK EĞİTİM SEN ANKARA ÖĞRENCİ MİSAFİRHANESİ AÇILIYOR

Kayıtla ilgili duyuruları yakında yapacağız. Öğrenci Misafirhanesi inşaatımız üniversitelerin açılmasına yetişmesi için hummalı bir çalışma sürdürülüyor. Öğrenci misafirhanesi öncelikli olarak üyelerimizin kız ve erkek çocukları yararlanacaktır. Emekliler, emekli olduklarında Türkiye Kamu Sen'e bağlı sendikalardan birine üye olmalarının yanı sıra hale hazırda Türk Emekli Sen'in üyesi ise üye çocukları ücretinden yararlanabileceklerdir.

Konaklama fiyatına Sabah kahvaltısı ve akşam yemeği dahildir.
ÖĞRENCİ MİSAFİRHANE ÜCRETİ:
Üye çocukları için
2 kişilik odalar:Kişi başı 650 TL,
3 kişilik odalar:Kişi başı 550 TL,
4 kişilik odalar kişi başı 450 TL 'dir.

Üye çocukları misafirhaneye kayıtlarından sonra yer kalması halinde, üye referansı ile üyenin kardeşi ve diğer yakınları için fiyatlara 250 TL ilave edilerek kalabilecektir.

Öğrenci misafirhane ücreti Ankara'da bulunan özel yurtların çok altında, vakıf ve dernek yurt fiyatlarının da altındadır. Amaç üyelerimizin çocuklarına ve eğitime katkıda bulunmaktır.
Toplam "öğrenci misafirhanesi" yataklı bölümü 11 kattan oluşuyor.

Her katta; 2 kişilik 2 oda, 3 kişilik 12 oda, 4 kişilik 2 oda bulunmakta olup tamamında 528 öğrenci kalacak. Erkek ve kız öğrencilerin girişleri, yemekhane, kantin kısmı tamamen ayrı olacak.

Tüm malzemelerin siparişleri verildi. Türk Eğitim Sen öğrenci misafirhanesinin yapımında öncülüğünü yapan Genel Başkanımız İsmail Koncuk'a, Genel Başkan yardımcılarımıza ve destek veren şube başkan ve yöneticilerimize, üyelerimize sonsuz teşekkür ediyorum. Hayırlı bir işe girişilmiştir. Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımız rahat bir ortamda barınma imkanı bulacaklar. Tarih burayı yapanlara şahitlik edecek ve burada kalan çocuklarımız ve onların yakınları bu teşkilata dua edecektir. Her zaman bu teşkilat dualarla anılacaktır. Emeği geçen herkesten Allah razı olsun. Böylesi yerlerin yapımına karar vermek bir cesaret işi ve ufuk meselesidir. Bu konuda Gen başkanımız İsmail Koncuk'a teşekkür etmek lazım.

TÜRK EĞİTİM SEN ÖĞRENCİ MİSAFİRHANESİNİN ADRESİ:
Anafartalar mah Kazımkarabekir cad no:136 Altındağ/Ankara (Keçiören köprüsünden gelirken Kazım Karabekir cad karşısında Opet var.Poet karşısı.Oto ünlü yanı.Ankara adliyesi ek binası arka tarafında)