Almus’ta Vali incelemeleri
Almus’ta Vali incelemeleri

Almus Kaymakamı Hamza İnan’ı ziyaret ederek, ilçe hakkında bilgiler alan Vali Dr. Ömer Toraman, daha sonra Almus Belediye Başkanı Hasan Hüseyin Arıkan’ı makamında ziyaret etti. İlçe Emniyet Müdürlüğü ve İlçe Jandarma Komutanlığını ziyaret ederek, çalışmaları hakkında bilgiler alan Vali Toraman, ilçeye bağlı köy muhtarları ile yapılan toplantıda, muhtarların istek ve şikâyetlerini dinledi.

            İlçe külliyesinde düzenlenen toplantıda konuşan Vali Toraman, muhtarlık müessesesinin temel bir müessese olduğunu söyledi. Vali Toraman, “Muhtarlarımız kendilerini seçen vatandaşla iç içe yaşıyor, onlarla komşuluk yapıyor, onlarla en yakın temasta bulunuyor.  Bu muhtarlarımıza şöyle bir imkan getiriyor. Kapı komşusu gelip muhtarımıza sıkıntısını aktarıyor. Bir aksaklık, problem olduğunda hemen buna vakıf olabiliyor ve sorunları çözmeye çalışıyor” dedi.

            Muhtarların vatandaşlarla kamu idareleri arasında köprü olduğunu belirten Vali Toraman, çalışmalarda muhtarların desteğini istedi.

            1996 yılında Hakkari Çukurca’da şehit olan Adem Tar ve 1998 yılında Elazığ’ın Karakoçan ilçesinde şehit düşen Hasan Gümüştekin’in Ormandibi’nde yaşayan ailelerini ziyaret eden Vali Toraman, daha sonra Hubyar köyüne giderek burada bulunan inanç merkezi Sultan Dede Tekkesi’ni ziyaret etti.

            Vali Toraman, Gümenönü Karakolu’nu da ziyaret ederek, çalışmaları hakkında bilgiler aldı.

            Vali Toraman’a ziyaretinde Kaymakam Hamza İnan, Belediye Başkanı Hasan Hüseyin Arıkan, İl Jandarma Komutanı Hidayet Arıkan, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Recep Gökçe ile ilçe protokolü eşlik etti.