DERVİŞ HUBYAR VAKFI VE 2.KERBELA VAKASI!
DERVİŞ HUBYAR VAKFI VE 2.KERBELA VAKASI!

DERVİŞ HUBYAR VAKFI

VE 2.KERBELA VAKASI!

 

Hacı Bektaş'i Velinin temel attığı, Hubyar Sultan'ın emek kattığı, Ehli Beyt sevgisinin yattığı, ilimiz TOKAT'IN ALEVİ İNANÇ MERKEZİ VE ÜLKEMİZ TÜRKİYE'NİN SAYILI ALEVİ OCAKLARINDAN BİRİSİ OLAN ALMUS İLÇEMİZ HUBYAR KÖYÜ,HUBYAR SULTAN TÜRBESİ-TEKKESİNDE ( DERVİŞ HUBYAR VAKFI ) NELER OLUYOR?

Ceddimiz Osmanlı Padişahlarının fermanları ve SİVAS VAKIFLAR ŞERİYE DEFTERLERİ KAYITLARINA GÖRE, ' HUBYAR SULTAN TEKKESİNİ ZİYARETE GELEN AÇLARI DOYURMAK, TOKLARI GÖZETMEK, ALEVİ İNANÇ HİZMETLERİNİ YÜRÜTMEKLE GÖREVLİ'' olup alevisiyle, sünnüsüyle, çerkeziyle herkesin sevip saydığı, Lider vasıflı HUBYAR SULTAN TORUNLARI, Şeyh Hıdır – Şeyh Mustafa - Şeyh Mehmet ve SON POSTNİŞİNİ – DEDESİ MUSTAFA TEMEL’İN AİLE EFRADINA VE OĞLU AVUKAT ARSLAN TEMEL DEDEYE,

* Daha önce Hukuki yollardan Tekkenin idaresini ele geçirme hedefine ulaşamayanlar,

* Alevilik islam dışı diyerek ülkemizde yeni ayrılık tohumu ekerek, İSLAM VE ALEVİLİK ÜZERİNE TEZGAH VE OYUN KURANLAR,

* Şeytanla dahi işbirliği yapacak kadar gözü dönmüş, ÖZDE DEĞİL SÖZDE BİR OLALIM DİYEREK ! ülkemizin birliğine, dirliğine, bölünmesine kast edenler;

“VATANIMIZ BİRDİR. ADI TÜRKİYE'DİR. BAYRAĞIMIZ BİRDİR. ADI TÜRK BAYRAĞIDIR. DİNİMİZ İSLAM, KİTABIMIZ KURAN, RABBİMİZ ALLAH, RESULUMÜZ HZ. MUHAMMED MUSTAFA S.A.V. VE PİRİMİZ HZ. ALİ R.A. DİYEREK İNANÇ VE GÖRÜŞLERİNİ SİYASET ÜSTÜNDE TUTAN, BÜYÜK DEDEMİZ, HUBYAR OCAĞI HUBYAR TEKKESİ POSTNİŞİNİ MUSTAFA TEMEL DEDENİN KÖYDE

BULUNMADIĞI BİR ZAMANDA MÜBAREK KURBAN BAYRAMININ 2. günü 02/09/2017 cumartesi akşam saat 20-21 sıralarında görevli Jandarma timinin köyden ayrılışını da fırsat bilen, dağ kanunlarını

uygulayan BİR GÜRUH - TAŞIMALI ZORBA, ORGANİZE BİR ŞEKİLDE TOPLUCA HUBYAR SULTAN OCAĞINA - TEKKESİNE - CEMEVİNE - PİREVİNE GECE BASKINI YAPMIŞ CAM CAMEKEN KAPI KIRARAK TEKKEDE BULUNAN HUBYAR SULTAN TORUNLARI MUSTAFA TEMEL DEDENİN OĞLU AVUKAT ARSLAN TEMEL DEDEYİ, ANA - BACILARI VE ÇOLUK ÇOCUK DEMEDEN HERKESİ DARP ETMİŞ, YARALAMIŞ ZORBALAR GECENİN KARANLIĞINDA KAÇIP GİTMİŞLERDİR.

Görgü tanıkları olayın müsebbibi olarak, Hubyar tekkesinin hizmetkarı - Ocak dedesi syn. Mustafa Temel'i buradan uzaklaştırmak isteyen, BU KONULARDAKİ HUKUKİ SÜREÇTE KAYBEDEN, TÜRKİYE VE TÜRKLÜK HAKKINDA İLERİ GERİ KONUŞMALARIYLA TANINAN ESKİ MİLLETVEKİLİ

ALİ KENANOĞLU KONTROLÜNDEKİ HUBYAR KÜLTÜR VAKFI TARAFTARLARININ OLDUĞUNA İŞARET ETMEKTEDİRLER.

Sorumlu olanların hukuk önünde yargılanmalarını bekliyoruz. Tüm canları sağ duyulu olmaya davet ediyor, yaşanan alçak saldırıyı ve kindarlığı şiddetle kınıyoruz.

VE DE DİYORUZ Kİ !

“ADIMIZ MİSKİNDİR BİZİM. DÜŞMANIMIZ KİNDİR BİZİM. BİZ KİMSEYE KİN TUTMAYIZ, KAMU ALEM BİRDİR BİZE.''

GELELİM İŞİN ÖZÜNE…

1- Hubyar köyü Tokat merkeze 120 km. uzaklıkta, 2500 metre yükseklikte Tekeli dağı eteklerinde adı köy olup, sabit yerleşimi olmayan, yayla mahiyetli kullanılmakta, yazın 2-3 aylığına gelenler geri dönmekte, kışın köy tamamen boşalmakta, muhtarı dahi Almus’ta konaklamaktadır.

2- Kışın köyü ve Hubyar Sultan Türbesini Ocak dedesi Mustafa Temel'in temin ettiği 3 bekçi korumakta ve beklemektedir.

3- HUBYAR SULTAN TÜRBESİ VE TEKKESİ EN SON OLARAK HUKUKİ SÜREÇTE 500 YILLIK “DERVİŞ HUBYAR VAKFI '' ADINA TAPUDA VAKIFLAR GENEL MÜDÜRLÜĞÜNE KAYIT VE TESCİL EDİLMİŞ, TEKKE KÜLTÜR VE TABİAT VARLIKLARI KORUMA KURULU KAPSAMINA ALINARAK MÜLKİYET HAKKINDAKİ SON NOKTADA KONULMUŞTUR.

4- MUSTAFA TEMEL DEDE VE AİLE EFRADI, BABA, ATA VE DEDELERİNİN VASİYETİ, VAKIFLARDA MEVCUT YAZILI FERMANLAR DOĞRULTUSUNDA TEKKEDE ALEVİ İNANÇ ÖNDERİ OLARAK KARŞILIKSIZ HİZMET VERMEKTEDİR. AKSİNİ KİMSE SÖYLEYEMEZ.

5- TEKKEDE SİYASET YAPTIRMAZ BASIN BİLDİRİSİ OKUTMAZ, ALKOL VS. ALDIRMAZ. DİSİPLİNİ HİÇ ELDEN BIRAKMAZ.

6- HUBYAR OCAĞI VE TEKKESİ BİR RANT - GELİR KAPISI HİÇ DEĞİLDİR. ALLAH Adına Hubyar Sultan'a kurban adarız, inancımız gereği konu komşu hısım akraba tekkeye gider niyaz eder, dua eder kurbanımızı keser, pişirir, yeriz, artan pisliği orada bırakır geri döneriz bunları da ocak dedenin adamları temizler. Kurban derisi vs. para etmez dereye atılır kurt kuş yer.

7- Tekkeyi ziyaret edenlerden hiç bir ad altında giriş çıkış ziyaret ücreti vs. istenmez, alınmaz. Tekkenin kapısı her zaman her saat herkese açıktır.

8- TOKAT'TA ve Hubyar ocağına bağlı Türkiye alevileri için inanç önderi ve denge unsuru konumundaki gerçek bir alevi dedesi olan Mustafa Temel’in bu öğretiye, kültüre sahip çıkması mutluluğumuz ve başarıdır atasının, dedesinin ve babasının mezarlarının bulunduğu, doğup büyüdüğü, yaşadığı Hubyar ocağı merkezinden alevi dedesinin çıkartılması, sonuçta bu ocakta bir alevi dedesinin

olmamasını düşünmek alevi kültürünü de yansıtmaz.

Günümüz şartlarında bilgi ve bilgeliği tartışılmaz sayın Mustafa Temel dedenin başında, korumasında hizmetinde olmayan bir hubyar ocağı ve tekkesinin nereye götürüleceğini sormak, bilmek ve istemek bir Tokatlı hubyar talibi olarak beni ve tüm Tokat halkını ilgilendiriyor.

HALİS SAĞLAM

HUBYAR OCAĞI TALİBİ

( E.KÜL.TURZ.TAN.DER.BŞK.)