Vali Toraman'ın Başçiftlik ziyareti
Vali Toraman'ın Başçiftlik ziyareti

Vali Toraman'ın Başçiftlik ziyareti 

Vali Dr. Ömer Toraman, Başçiftlik ilçesinde bir dizi ziyaret ve incelemelerde bulundu.

            Başçiftlik Kaymakamı Mesut Tabakcıoğlu’nu ziyaret ederek ilçe hakkında bilgiler alan Vali Toraman, daha sonra Başçiftlik Belediye Başkanı Murat Tuncel’i makamında ziyaret etti. İlçe Emniyet Müdürlüğü ve İlçe Jandarma Komutanlığını ziyaret ederek, çalışmaları hakkında bilgiler alan Vali Toraman, İlçe Jandarma Komutanlığı ziyareti anısına fidan dikti.

            Başçiftlik İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü toplantı salonunda ilçeye bağlı köy ve mahalli muhtarları ile toplantı yapan Vali Toraman, muhtarların istek ve şikayetlerini dinledi.

            Muhtarların vatandaşlarla kamu idareleri arasında köprü olduğunu belirten Vali Toraman, çalışmalarda muhtarların desteğini istedi.

            İlçedeki şehit ailelerini ziyaret eden Vali Toraman, Haziran ayında Şırnak’ta helikopter kazasında şehit olan Tümgeneral Aydoğan Aydın’ın yanında büyüdüğü amcası ile görüştü. Vali Toraman, 70 yaşındaki şehit amcası Mehmet Aydın’a başsağlığı dileklerini iletti.  Vali Toraman, ilçedeki şehit aileleri ziyaretleri kapsamında 1993 yılında şehit olan Şirin Kılıç’ın annesi  Sabiha ve babası Dursun Kılıç ile 15 Temmuz şehidi Erdem Diker’in babası Hamdi Diker’i de evlerinde ziyaret etti.

            İlçedeki ziyaretlerinde Üçoluk Göleti ile Başçiftlik kayak merkezinde de incelemelerde bulunan Vali Toraman, daha sonra beraberindeki heyet ile birlikte Perşembe Yaylası’na çıktı.

            Vali Toraman, ilçe ziyaretleri kapsamında Hatipli beldesini de giderek, bir dizi ziyaretlerde bulundu.

 

            Vali Toraman’a ziyaretinde İl Jandarma Komutanı Hidayet Arıkan, İl Emniyet Müdürü Göksel Topaloğlu ve İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Recep Gökçe eşlik etti.