Gruptan Haberler
Gruptan Haberler

Spor Toto 2. Lig Kırmızı Grup’ta 5. hafta maçları geride kaldı. Bu hafta sonu oynanacak 6. hafta maçları öncesinde gruptaki takımlarda hazırlıklar sürüyor.

            5. haftada kendi saha ve seyircisi önünde Sarıyer ekibine 1-2 yenilen Kocaeli Birlikspor takımında Kulüp Başkan Yardımcısı Bayram Oral’ın maça dair değerlendirmeleri resmi sitelerinde yer aldı.

            İşte o açıklama:

Kocaeli Birlik Spor’dan:

“Hakem hataları

demoralize etti”

Kocaeli Birlikspor, 2. dakikada kazandığı penaltı atışını gole çevirerek Sarıyer ekibi önünde 1-0 öne geçmişken 90 dakikanın sonunda 1-2 yenildi. Erken gol bulduktan sonra takımın skoru korumaya gittiğini belirten başkan yardımcısı Bayram Oral, “İkinci golü bulup rahatlayabilirdik fakat şanssız goller yedik. Hakemlerin hatalı kararları da çocukları demoralize etti. Takım güzel mücadele veriyor. Ligi iyi yerde bitirecekler onlara inanıyorum.” dedi.

SKORU KORUMA İSTEĞİ

Başkan yardımcısı Bayram Oral maçla ilgili değerlendirmesinde şunları söyledi:

“Maça iyi başladık. Golü de bulduk. Ama sonrasında çocuklar skoru korumaya gittiler. İlk golü yemeden önce ikinci golü de bulup rahatlayabilirdik. Ama genç çocuklar. Bazen basit hatalar yapabilirler ama inanılmaz güzel mücadele ettiler. Yediğimiz ilk golde bana göre çok şanssızdık. İkinci gol de keza öyle. Berat topu hakemin önünde göğsüyle aldı ve el verdi. O top döndü gol oldu. Çocukların da morali bozuldu. Hakemlerin de biraz dikkat etmesi gerekiyor.

DEMORALİZE OLDULAR

Hep bize mi denk geliyor bilmiyorum ama çok hata yapıyorlar. Bu çocukların emeğine yazık günah. Melih’in sakatlanması da bizim için kötü oldu. Stoperlerle boğuşuyordu, topu alıyordu, veriyordu. Ona rağmen çocuklar çok iyi mücadele ettiler. Skoru da değiştirebilirlerdi ama olmadı. Her geçen gün üstüne koyarak gidiyorlar. Bu çocuklara sahip çıkacağız, hakikaten çok gençler. Çabuk demoralize olabiliyorlar. Bazen pozisyon hatası yapabiliyorlar ama inanılmaz iyi niyetli ve güzel mücadele veriyorlar.”

TECRÜBE KAZANIYORLAR

Takıma inandığını yineleyen Bayram Oral açıklamalarını şöyle sürdürdü:

“Sezon başı ‘Kocaeli Birlikspor böyle oynayacak’ desek kimse bize inanmazdı. Hep bunu söylemeye çalıştık. Ben bu çocuklara gerçekten çok inanıyorum. Zaman zaman böyle hatalar da olacak. Hatalardan ders çıkaracaklar. Tecrübe zaten böyle bir şey. Oynayarak kazanacaklar. Oynamadan olmuyor. Hepsinin önü çok açık. Sezon sonu ligi çok iyi yerde bitireceğiz, buna yürekten inanıyoruz.

SAHİP ÇIKMAMIZ LAZIM

Futboldan ziyade bizlerin de bir şeyler yapması lazım. Şehrin bu takıma sahip çıkması lazım. Değerli büyüklerimizin sahip çıkması gerekiyor. Sayın Valimize ziyarete gittik. Futbolu iyi bilen, sporu seven biri olması bizi çok mutlu etti. İnşallah onlar da bize sahip çıkarlarsa bu çocuklar çok iyi yere gelecek. Böyle jenerasyonları her zaman yakalayamazsınız. Bundan sonra daha iyi olacak diye düşünüyorum.”

HAKEMLER ÇOK ACEMİ

Hakemlerin performansının sorulması üzerine ise Bayram Oral açıklamalarını şöyle sonlandırdı:

 

“Maçı Mustafa Çulcu hocamla birlikte izledik. Gözlemciyle de maçtan sonra konuştuk. Yan hakem özellikle kıdemli yan hakem çok basit hatalar yaptı. Doğru yaptığı pozisyonlar vardı ama yüzde 60-70 hata yaptı. Belki iyi niyetli olabilirler ama çok acemiler. Hata çok yaptılar ve bunlar da bize denk geldi. Çocuklar da genç; maalesef bunları kaldıramıyorlar. Bundan sonra inşallah onlar da daha dikkat ederler.”