Niksar, altın cevizini arıyor
Niksar, altın cevizini arıyor

Niksar, altın cevizini arıyor

Niksar Belediyesi tarafından bu yıl üçüncüsü düzenlenecek olan “Ceviz Hasat Paneli” öncesinde “Altın Ceviz” yarışması düzenlendi.

            Niksar Belediyesince Niksar'ın markası olan ceviz konusunda üreticileri bilinçlendirmek ve en iyi ceviz üretimine teşvik etmek amacıyla “Altın Ceviz” yarışması tertip edildi. Yarışma kapsamında 11 Ekim 2017 Çarşamba günü mesai bitimine kadar ceviz yetiştiricileri ürünleri ile yarışmaya dahil olabilecekler.

            Ceviz yetiştiricileri ürünleri ile Niksar Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü ve İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğüne başvuru yapabilecekler. Yapılan yarışma sonucunda dereceye giren üreticilerin ödülleri 13 Ekim 2017 Cuma günü Niksar Belediye Başkanı Özdilek Özcan tarafından takdim edilecek.

 

            “Altın Ceviz” yarışması hakkında açıklamalarda bulunan Belediye Başkanı Özdilek Özcan, Niksar'ın markası olan ceviz konusunda üreticileri bilinçlendirmek ve en iyi ceviz üretimine teşvik etmek amacıyla bu yarışmayı tertip ettiklerini belirterek, “Niksar'ımızda üretilen cevizimizin değerini tüm Türkiye'ye duyurmak için çalışmalarımız sürüyor. Niksar cevizimizi dünya markası yapmak için üreticilerimize desteklerimiz devam edecek. Tüm üreticilerimizi “Altın Ceviz” yarışmasına katılımlarını diliyorum.” diye konuştu.