Tokat Belediyesi’nden özel çocuklara özel gezi
Tokat Belediyesi’nden özel çocuklara özel gezi

Tokat Belediyesi’nden özel çocuklara özel gezi

Tokat Belediyesi Kültürel Etkinlikler çerçevesinde “Bir Gün Değil, Her Gün Farkındalık” Projesi kapsamında 29 Eylül-1Ekim 2017 tarihleri arasında Konya gezisi düzenledi.

            Gezi programına Özel Eğitim Merkezi ve Özel Eğitim İş Uygulama Merkezi öğrenci, veli ve öğretmenleri katıldı. Aileleri ile birlikte birçok ilki birlikte yaşayan çocukların mutluluğu görülmeye değerdi.

 

            Konu ile ilgili düşüncelerini paylaşan Tokat Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu, “Bu gezi ile engelli çocuklarımızın ‘Bir Gün Değil, Her Gün’ yanlarında olduğumuzu hissettirmek istedik. Biliyorsunuz projemiz Türkiye genelinde iyi bir sinerji oluşturdu. Tokat Belediyesi olarak daima engelli kardeşlerimiz ve ailelerinin yanlarında oluyoruz. Bu gezi programı ile öğrencilerimizin özgüven kazanmalarını, moral ve motivasyon güçlerinin artırılması, mutlu olmaları ve başka şehirlerin varlığının farkına varmalarını hedefledik. Aynı zamanda dünya tatlısı yavrularımızın nazını ve isteklerini yıl boyunca karşılayan ailelerimizin motivasyonlarını artırmak istedik. İki otobüs 90 kişilik grubumuz güzel bir gezi gerçekleştirdiler. Bundan sonra da paydaş kurumlarımızla birlikte birçok etkinlik ile engellilerimizin yanında olacağız.” dedi.