Gaziosmanpaşa Lisesi’nde  bin öğrenciye aşure dağıtıldı
Gaziosmanpaşa Lisesi’nde bin öğrenciye aşure dağıtıldı

Tokat’ta Gaziosmanpaşa Lisesi’nde Muharrem ayı dolayısıyla geleneksel hale gelen aşure dağıtım programı düzenlendi. 

Aşure dağıtım programına katılan Tokat Kent Konseyi Başkanı Abdullah Gürbüz, “Gaziosmanpaşa Lisesi geçmişi çok köklü bir okulumuz, Tokat’ın en kadim okulu.

Dolayısıyla gerek öğretmenleri ile gerek öğrencileri ile her zaman iftihar ettiğimiz ve bu yetişme kültürü ile de öğrencilerine birçok şey katan okulumuz. Bunların yanında sosyal etkinlikleri ile de her zaman örnek olan okullarımızdan bir tanesi ve bu günde geleneksel hale getirilen muharrem ayının etkinliklerini kutluyoruz öğrencilerimizle beraber. Tabi bu çok güzel bir şey, kendi değerlerimizi kendi çocuklarımızla beraber buluşturmamız gerekiyor. Değerler eğitimi dediğimizde bu. Bu noktada emeği geçen başta okul müdürümüz, mezunlar derneğimiz, okul aile birliğimiz, öğretmenlerimiz ve öğrencilerimize çok teşekkür ediyorum” dedi.

Daha sonra açıklama yapan Tokat Gaziosmanpaşa Lisesi Mezunları Dernek Başkanı Melih Yardımcı ise “Muharrem ayı sonrasında aşure dağıtmak gelenek haline gelmiş. Bu günde şehrimizin en köklü lisesi olan Gaziosmanpaşa Lisesi her yıl olduğu gibi geleneksel aşureyi hazırladı. Bizleri de davet etti. Başta okul müdürüne idarecilerine öğretmenlerine çok teşekkür ediyorum. Birliğimizin beraberliğimizin sembolü olan bu aşure gibi Cenabı Allah’ın bize sürekli ağız tadı vermesini, birliğimizi beraberliğimizi bozmamasını niyaz ediyoruz” şeklinde konuştu.

 

Konuşmaların ardından Tokat Kent Konseyi Başkanı Abdullah Gürbüz ve Tokat Gaziosmanpaşa Lisesi Mezunları Dernek Başkanı Melih Yardımcı öğrencilere aşure ikram etti.