Kıbrıs’tan YAKIN dostlar Tokat’ta
Kıbrıs’tan YAKIN dostlar Tokat’ta

Tokat’ımızın dün konukları vardı. Yavru Vatan Kıbrıs’taki Yakın Doğu Üniversitesi’nin kurucu Rektörü Suat İ. Günsel ve Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Şenol Bektaş Tokat’a gelmişlerdi. Tokat’tan Kıbrıs’a, Kıbrıs’tan Tokat’a protokoldeki isimlerin, akademisyenlerin, işadamlarının, gazetecilerin, gidiş-gelişlerin olduğu ortamda en son 2015 yılı Ağustos ayında Prof. Günsel ve Prof. Bektaş yine Tokat’ın konuğu olmuşlardı.

TOKAT İLE KIBRIS ARASINDAKİ ÇAĞRI…

            Yakın Doğu Üniversitesinin mezunlarından olan hemşehrimiz Çağrı Somtürk, Tokat protokolü, işadamlarının üniversite yönetimi ile yakınlık kurmasının öncü ismi olmuştu. İki yeri bir birine bağlayan elçi misali, arada sağlam köprüler kurmuştu. Dün gerçekleşen ziyarette de Çağrı Somtürk konuklarıyla bir aradaydı.

            Tokat Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu, misafir ettikleri Suat İ. Günsel ve Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Şenol Bektaş ile çekilmiş olan fotoğrafları paylaşırken “Bir fincan kahvenin kırk yıl hatırı vardır. Kuzey Kıbrıs ve Tokat dostluğunun daim olması dileğiyle...” ifadelerini kullandı.

KIBRIS GAZİLERİNE ZİYARET

            Dün ziyaret edilen yerlerden biri de Kıbrıs Gazilerinin de üyesi olduğu Tokat Muharip Gaziler Derneğiydi. O ziyarete ilişkin yapılan paylaşımda “Kıbrıslı misafirlerimizle Gaziler Derneğimizde Tokatlı gazilerimizle buluştuk. Duygusal anların yaşandığı buluşmamızda Yakındoğu Üniversitesi Kurucu Rektörü Dr. Suat İ. Günsel'in "bugünkü Devletimizi size borçluyuz" cümlesi ve sonrasında duygusal anlar yaşanması aslında her şeyin özetiydi.” denildi.