Yas-i Muharrem için  Kurban ve Aşure ikramı
Yas-i Muharrem için Kurban ve Aşure ikramı

Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Tokat Şubesi Başkanı Muharrem Erkan dün haber servisimizi ziyaret etti. Sorumlu Yazı İşleri Müdürümüz Fatih Kılıç ile sohbet eden Erkan, 08 Ekim Pazar günü (yarın) saat 13.00’da Cemevi’nde Yas-i Muharrem ayı dolayısıyla düzenledikleri Kurban ve Aşure Lokmaları ikramı etkinliği duyurdu. “Hacı Bektaşi Veli düş geldi yine / Fatıma Ana’dan çuş geldi yine / İsmail koçuna eş geldi yine / Hasan ile Hüseyin’in aşkına / Kul Himmet üstadım gele her zaman / On’ki imamları bula her zaman / Kurbanınız kabul ola her zaman / Hasan ile Hüseyin’in aşkına” dörtlüklerinin yazılı olduğu davetiyeyi bıraktı.

            “Yas-i Muharrem Ayı dolayısıyla düzenlemiş olduğumuz Kurban ve Aşure Lokmalarımızı tüm canlarla pay etmek istiyoruz, aşk ile…” diyerek davetiyelerini bırakan Şube Başkanı Muharrem Erkan, Tokat protokolünün de katılım göstereceğinin bilgisini verdi.

21 EKİM’DE DE SÖYLEŞİ VAR

            Muharrem Erkan’ın duyurusunu yaptığı bir diğer etkinlik 21 Ekim tarihinde yapılması planlanan Ehlibeyt ve Yas-i Matem etkinliği oldu. Tokat Valiliği, Tokat Belediyesi, Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Tokat Şubesi’nin gerçekleştireceği etkinlikte Mürşit Ocağı (Hünkar Hacı Bektaşı Veli Vakfı) da yer alacak. 21 Ekim Cumartesi günü saat 19.00’da Hüseyin Akbaş Spor Salonu’nda başlayacak Ehlibeyt ve Yas-i Matem söyleşisinde dedeler ile Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi İlahiyat Fakültesinden ilahiyatçı isimler konuşmacı olacak.

 

Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Tokat Şubesi Başkanı Muharrem Erkan, gerek 08 Ekim Pazar günü saat 13.00’da Tokat Cemevi’ndeki Kurban ve Aşure Lokma ikramına, gerekse 21 Ekim tarihinde saat 19.00’da Hüseyin Akbaş Spor Salonu’ndaki Ehlibeyt ve Yas-i Matem etkinliğine tüm canları davet etti.