Yiğidolar Plaka taktı
Yiğidolar Plaka taktı

Tokatspor, Sivas deplasmanında 6-0’lık yenilgiyle sarsıldı

Tokatspor, Spor Toto 2. Lig Kırmızı Grup’ta 7. hafta maçı için komşu ilimiz Sivas’taydı. Sivas Belediye Spor ile saat 14.00’da başlayan maçta karşı karşıya geldi.

HAKEMLER

         İstanbul Bölgesi B Klasman hakemi Sezer Yalçın’ın yönettiği maçta yardımcı hakemleri Mehmet Pekmezci ve Murat Tuğberk Curbay, dördüncü hakem ise Egemen Artun’du.

KADROLAR

         Sivas Belediyespor Teknik Direktörü Serdar Bozkurt’un Sivas Muhsin Yazıcoğlu Spor Kompleksi’nde oynanan maçta sahaya sürdüğü ilk 11’de kalede Serkan Demirol, Nuri Melih Mursal, Uğur Bulut, Sinan Akaydin, Ozan Kılıçoğlu, Ahmet Arı, Hüseyin Bak, Tunay Acar, Ali Aydın, Seyid Ahmet Han ve Niyazi Batuhan Salman’a yer verdi. Yedek oyuncular olarak da Osman Şimşek, Samet Katanalp, Eren Görür, Hakan Yağmurkaya, Yakup Yiğit, Gürkan Arslan ve Fatih Kama’yı yanında tuttu.

         Tokatspor Teknik Direktörü Ercümend Coşkundere’nin ilk 11’inde kalede Vedat Kapurtu, Ömercan Öndaş, Ercümend Eray Ataklı, Ali Kemal Yükseker, Arif Çoban, Burak Kara, Alperen Pak, Emre Hasan Balcı, Mehmet Öztonga, İsmet Kavuştu ve Erkan Çam vardı. Yedeklerde Akın İsmail Köroğlu, Hasan Erbey, Murat Cömert, Yaşar Yurduseven, Nezir Özer, Recep Türköz ve Hakan Ateş vardı.

MAÇTAN BİLGİLER

         Tokatspor taraftarları komşu ilimiz Sivas’taki maça fazlaca olmasa da yalnız olmadığını hissettirecek bir şekilde gittiler. Ultras Taraftar Grubu bir organizasyon yapmayacağını duyurmuştu, buna rağmen grup üyelerinden gidenler oldu.

PLAKA TAKTILAR

         Maçın saat 14.30’daki başlama düdüğünün üflenmesi sonrasında daha 5. dakikada dolmadan ev sahibi Sivas ekibinin golü geldi. Niyazi Batuhan Salman’ın attığı golle durum 1-0 oldu.

         Maçın ilk 45 dakikası 1-0 biterken ikinci yarıya Tokatspor taraftarları umutlu bakıyordu. 58. dakikada Hüseyin Bak’ın attığı golle durum 2-0 olunca umutlar da kırılmaya başlıyordu. 61. dakikada Niyazi ikinci golüyle durumu 3-0’a taşıdı. 5 dakika sonrasında Sinan Akaydin durumu 4-0 yaptı. 90 artıda Hakan Yağmurkaya’nın attığı golle durumu 5-0 olurken, 90+4’te Sinan Akaydin’in 6-0’ı getiren golü buluyordu. Tokat’ın plaka numarası olan 60’ı yansıtan 6-0’lık skor maçın da sonucu oluyordu.

YANSIMALARI

 

         Tokatspor’un Sivas deplasmanında 6-0 gibi farklı, anlamlı bir skorla yenilmesi taraftarların da tepkisini çekti. Teknik ekibe yönelik eleştiriler geldi. “Rezalet” vurgusu öne çıkarıldı.