Tokat Milli Eğitim proje  ödülüne doymuyor
Tokat Milli Eğitim proje ödülüne doymuyor

"Eğitim ve Öğretimde Yenilikçilik Ödülleri" kapsamında bölgesel anlamda 20  projeden 13 proje ile   ödül almaya hak kazanan ve Türkiye genelinde en çok ödüle layık görülen Tokat eğitim camiası büyük bir başarıya imza attı.                                                                            

            Eğitim ve Öğretim alanında özgün ve modern uygulamaların geliştirilmesi, yaygınlaştırılması ve ödüllendirilerek teşvik edilmesi amacı ile 2016-2017 eğitim ve öğretim yılında  "Eğitim ve Öğretimde Yenilikçilik Ödülleri" kapsamında 3357 başvuru alınmış ve ödül başvuru raporlarının değerlendirme sürecinin tamamlanmasının ardından saha ziyaretine kalma başarısı gösteren kurumlar belirlendi.

            İ Milli Eğitim Müdürlüğü ve kurumlar bu süreçte 189 çalışma en fazla saha ziyaretine kalan il olarak belirlendi. Gerçekleştirilen saha ziyaretlerinin ardından 106 çalışma bölgesi ile bölgesel ödül almaya layık görüldü. Batı Karadeniz bölgesi olarak; bölgeye kalan 20 projeden 13’ü proje Tokat'a ait.

            Bölgesel anlamdaki 20 projeden 13 proje ile ödül almaya hak kazanan ve Türkiye genelinde en çok ödüle layık görülen Tokat eğitim camiası büyük bir başarıya imza attı.                                                                            

 

            İl Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan açıklamada, "Müdürlüğümüz, 'Hayata hazır, sağlıklı ve mutlu bireyler yetiştirmek için; yenilikçi uygulamalarla üreten bir eğitim birlikteliği' vizyonu, planlı ve yenilikçi anlayışla eğitim öğretimde fark yaratmaya devam etmektedir." denildi.