Camiler ve Din Görevlileri Haftası kutlanıyor
Camiler ve Din Görevlileri Haftası kutlanıyor

Camiler ve Din Görevlileri Haftası kutlanıyor

“Camiler ve Din Görevlileri Haftası” dolayısıyla, İl Müftülüğü tarafından program düzenlendi.

            Camiler ve Din Görevlileri Haftası dolayısıyla, Tokat İl Müftülüğü tarafından emekli din görevlileri onuruna yemek verildi. Polis Lokali’nde düzenlenen programa Vali Dr. Ömer Toraman, Vali Yardımcısı Mehmet Sülün, İl Müftüsü Ahmet Erdem, müftü yardımcıları, ilçe müftüleri ve daire personeli katıldı.

            Emekli İmam Hatip Bahri Akyol’un Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan program, İl Müftüsü Ahmet Erdem’in yaptığı konuşma ile devam etti. Konuşmasında, camilerin şehrin merkezi olduğunu dile getiren Erdem, “Her mahalle bir cami çevresinde oluşuyor. Din görevlilerimiz de bu merkezin tam ortasında bulunuyor. Bu itibarla din görevliliğinin emeklilik gibi bir durumu olmuyor. Her zaman halkımızın dini ve manevi ihtiyaçlarını karşılamak için çaba gösteriyoruz” dedi.

            Konuşmasında, din görevlilerinin hayatın her safhasında yer alan bir görev icra ettiklerine vurgu yapan Vali Toraman ise, “Doğumdan ölümü, ölümden nikaha kadar her zaman halkımızın yanında bulunuyorsunuz. Bu sebeple daime değer taşıyan din görevlilerimizin aynı zamanda çok hassas ve dikkatli olması gerekiyor” dedi.

            Emekli din görevlilerinin duygu ve düşüncelerini anlattığı program, güzel temenniler ile sona erdi.