Müsiad, Tokat Havaalanı  için görüşmelerde bulundu
Müsiad, Tokat Havaalanı için görüşmelerde bulundu

İlki 2015 yılında düzenlenen ve bu yıl gelecekte var olmanın en önemli unsuru olarak karşımıza çıkan ‘dönüşüm’ mottosuyla 11-12 Ekim 2017 tarihleri arasında ikincisi gerçekleştirilen MÜSİAD VİZYONER’17 Sektörler Zirvesi’ne MÜSİAD TOKAT’ı temsilen Başkan Fatih Aksoy ve Serhat İspirli katılım sağladılar. Sabah yapılan ilk oturumun ardından verilen arada daha önce kendisine farklı yollarla Tokat Hava alanı hakkında bilgilendirme yapılan Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı İlker AYCI ile MÜSİAD Genel Başkanı Abdurrahman KAAN aracılığıyla bir görüşme imkanı bulundu.

MÜSİAD Yönetimi’nin yaptığı görüşme için yazılı bilgilendirmesi şöyle oldu:

“Bir röportajında insanları bir araya getirmekten duyduğu mutluluğu ifade eden İlker AYCI’ya Tokat Hava alanının mevcut durumu nedeniyle tüm Tokatlıların mutsuz olduğunu, ülkemizde havacılığın halkın yolu haline geldiği 21. Yüzyılda, hava ulaşımı konusunda, yazın-kışın Sivas ve Merzifon Havalimanı yollarında maddi manevi sıkıntı çeken esnafı, işadamı, tüm halkıyla Tokat’ın uçuşların yapılması konusunda beklentisinin had safhaya ulaştığını, 24 saat hizmet verebilen Havalimanımız varken, ülkemizin güzide havayolu şirketi Türk Hava Yolların Tokat’ımızı İstanbul’a taşıması gerekliliğini kendilerine hazırlamış olduğumuz bir dosya ile ilettik. Kendilerinden Tokat Hava Alanı ile ilgili söz istedik. Yapılan olumlu görüşmelerin ardından Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı İlker AYCI “ayrıntılı bir araştırma yapmadan söz vermek istemiyoruz. Ama yapılacak inceleme ve araştırmaların ardından Tokat’ın bu sorununun çözüleceğini düşünmekle beraber sizlerin de konun takipçisi olmanız konusunda sizlerden beklentimiz büyük. Umarın en kısa zamanda Tokat Hava alanı konusunda somut adımlar atılacaktır.” diyerek sözlerini tamamladı.

 

MÜSİAD TOKAT olarak bizler de konunun takipçisi olacak ve sonuçlanması için yoğun bir biçimde çalışacağız. Ülkemizde yaşayan 1.500.000 Tokatlı hemşehrimizin talebi, duasının karşılık bulacağını, Tokat’ımızın hak ettiği hava alanına kavuşacağını umuyoruz.”