Tokat Belediyesinden  muhtar günü programı
Tokat Belediyesinden muhtar günü programı

Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, 19 Ekim Muhtarlar Günü dolayısıyla Tokat Merkez Mahalle Muhtarları ile Belediye Sosyal Tesislerinde akşam yemeği organizasyonunda bir araya geldi.

            Tokat Merkez Mahalle Muhtarları Dernek Başkanı Mustafa Gökrem, programda yaptığı konuşmada, “Biz muhtarlar Tokat’ın kale komutanları olarak her daim vatandaşlarımızla iç içeyiz. Bu güzel günü bizlere armağan eden Cumhurbaşkanımıza teşekkür ediyorum” dedi.

            Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu ise, güçlü Türkiye, güçlü şehir Tokat için mahalle muhtarlarıyla birlikte çalıştıklarını ifade etti.

            Başkan Eroğlu yaptığı konuşmada, “Üç yıldır kutlanmakta olan Muhtarlar Gününü armağan eden başta Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a ve Meclisimize teşekkürlerimizi sunuyoruz.Herkese, her mesleğe gün veya hafta belirlenmez. Bu günler belirli meslek gruplarına veya belirli öğelere ayrılmıştır. Muhtarlığında ne kadar önem arz ettiğini bu şekilde anlıyoruz. Sizler bizim her şeyimizsiniz” dedi.

            Muhtarlığın önemli bir yapı taşı olduğunu ifade eden Başkan Eroğlu, “Millete hizmet esastır. Devlet ve millet arasında ki bağ ne kadar sıkı olursa o devlet o kadar başarılı olur. Mahallelerde seçmenlerce seçilen Muhtarlarımız, yaşantısıyla, yaptıklarıyla, hizmetleriyle bir sonraki seçimde milletin terazisine çıkarlar. Muhtarlarımız bir partinin adayı gösterilmeyip, tamamen kendi yaptıklarına göre değerlendirilirler.Muhtarlarımız, mahallelerde vatandaşlarımızın problemlerini gidermek, çözüm üretmek amacıyla gece gündüz her daim milletin hizmetindedir. Böylesine kutsal ve önemli bir işi yapan muhtarlarımızı ne kadar tebrik etsek azdır.3 yılı aşkın zamandır, güzel günler geçirdik. Her daim Muhtarlarımızla, kale komutanlarımızla gurur duyduk. Hep beraberce hareket ederek, şehrimizi daha iyiye, daha güzele nasıl getiririz bunun gayretindeyiz. Hepimiz faniyiz. Eğer insanların dualarında yer alabilirsek ne mutlu bizlere. Fani olan şu baki âlemde kalıcı işlere imza atmak ve bu doğrultuda hareket etmek gerektiğini düşünüyorum. Derdimiz ve gayemiz insanlarımızın huzurlu ve mutlu bir şekilde bu şehirde yaşamasıdır.Geleceğin güçlü Türkiye’sini inşa etmek için el ele, omuz omuza birlikte hareket ederek, düşmanlarımızı birlikte bertaraf edeceğiz. Ülkemizi, vatanımızı daha nasıl güçlü yaparız, şehrimiz daha nasıl güçlü olur hep birlikte olmalıyız” şeklinde konuştu.

            Konuşmaların ardından Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, tüm mahalle muhtarlarına isme özel nostaljik radyo hediye ederek, günlerini tekrar kutladı.