Niksar'da 4. Etap TOKİ için çalışmalar başladı
Niksar'da 4. Etap TOKİ için çalışmalar başladı

Niksar Akpınar Mahallesinde emekliler ve genele olmak üzere 306 konut için çalışmalar başladı.

            Niksar Belediye Başkanı Özdilek Özcan’ın gelen yoğun talep üzerine yaptığı girişimler sonucunda yatırım programına alınan 4. Etap Toki için temel kazı çalışmaları başladı. Çalışmaları yerinde inceleyen Başkan Özcan; “Toki konutlarımız 173’ü emeklilerimize olmak üzere 90 m2 bürüt alanlı 2+1, 133 konutumuz ise tüm hemşehrilerimizin faydalanabileceği 133 m2 bürüt alanlı 3+1 olarak oluşuyor” dedi.

Belediye Başkanı Özdilek Özcan yaptığı açıklamada; “4. Etap TOKİ alanı olarak belirlediğimiz alanda %60’ı emeklilerimize ve %40 ise sosyal konut olmak üzere toplamda 306 konutun yapım çalışmaları başladı. Bizleri her Perşembe halk günümüze katılan emekli amcalarımız ve teyzelerimize teşekkür ediyorum. Çünkü her halk gününde bizlerden bu konu hakkında talepleri oluyordu. Seçim beyannamemizde olmamasına karşın taleplerinin karşılanması ve bir ev sahibi olmaları adına gayret ederek bu projeyi gerçekleştirdik.Bizlere bu projemizin hayata geçmesinde değerli katkıları olan Milli Savunma Komisyonu Başkanımız Tokat Milletvekilimiz Yusuf Beyazıt’a ve çok değerli TOKİ Başkanı Mehmet Ergün Turan’a teşekkür ediyorum.”

2+1 VE 3+1 OLMAK ÜZERE TOPLAM 306 KONUT

            Toki konutlarımız 173’ü emeklilerimize olmak üzere 90 m2 bürüt alanlı 2+1, 133 konutumuz ise tüm hemşehrilerimizin faydalanabileceği 133 m2 bürüt alanlı 3+1 olarak oluşuyor. Rabbim kazasız ve belasız bir şekilde konutlarımızın bitmesini nasip eylesin. Çalışmaların başlamasında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.

BAŞVURULAR VE ŞARTNAME HENÜZ AÇIKLANMADI

 

            Hemşehrilerimizden bizlere en çok yöneltilen soru ise müracaatların ne zaman başlayacağı ve şartları konularıdır. Burada hemşehrilerimizden şunu bilmelerini istiyorum. Şu anda inşaatımız başladı. TOKİ tarafından bizlere henüz müracaatlar ve şartları konusunda bir bilgi gelmedi. Bununla alakalı TOKİ bizlere bir ilan metni gönderecek. Bizlerde bu talep ve şartnameler bizlere ulaştığı zaman her duyuru yoluyla hemşehrilerimize duyuracağız. Bu konuda 2018 yılının ilk yarısında bizlere bilgi gelir diye tahmin ediyorum. Hemşehrilerimizin içi rahat olsun. Tüm hemşehrilerimizi bilgilendirdikten sonra bu işleme başlayacağız. Kamuoyunda belediye peşinat almaya başlamış ve talep topluyor diye kirli bir bilgi dolaşıyor. Kesinlikle böyle bir şey yok. Hemşehrilerimizin içi rahat olsun” diyerek sözlerini sonlandırdı.