Kitap fuarını ilk gün 11 bin kişi ziyaret etti
Kitap fuarını ilk gün 11 bin kişi ziyaret etti

Tokat Belediyesinin Cumhuriyet Meydanında düzenlediği kitap fuarı büyük bir ilgiyle devam ediyor. Tokat Belediyesinden yapılan açıklamada kitap fuarını ilk gün 11 bin 300 kişinin ziyaret ettiği belirtildi.

            31 Ekim-8 Kasım tarihleri arasında ziyaretçilerini ağırlayacak olan bölgenin en büyük kitap fuarını açılış günü 11 Bin 300 kişi ziyaret etti. Fuarın ikinci gününde ziyaretçi sayısının 15 bini geçmesi bekleniyor.

            Tokat Belediyesi kültür camiasının büyük bir takdiri ile karşılaşan, bölgenin en büyük kitap fuarına imza attı. Fuar daha ilk gününde çevre il ve ilçelerden gelen binlerce ziyaretçi akınına uğrayarak büyük bir ilgiyle karşılaştı.

            Tokat Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu yaptığı açıklamada, “Okuyan Şehir Tokat” hedefi doğrultusunda açılan bölgenin en büyük kitap fuarına ilk gününde 11 Bin 300 kişi geldi. Fuarın ilk gününe, Yedi Güzel Adamdan Rasim Özdenören, tarihçi-yazar Yavuz Bahadıroğlu, Başbakanlık Başdanışmanı Necdet Subaşı, Kişisel Eğitim Uzmanı Sıtkı Arslanhan, Tarihçi-yazar Dursun Gürlek gibi ülkemizin en önemli yazarları katıldı. Yazarlar söyleşi ve imza günleri vasıtasıyla okurlarıyla bir araya gelme imkanı buldu. Yozgat Valisi hemşerimiz Sayın Kemal Yurtnaç da kitap fuarının ilk ziyaretçilerinden biri oldu." diye konuştu

            Tokat Belediyesi’nin organize ettiği 1. Tokat Kitap Fuarı 8 Kasım tarihine kadar her gün 10.00 ile 20.00 arasında Cumhuriyet Meydanında ziyaretçilerini ağırlayacak.

 

            Türkiye’nin önde gelen yayınevleri, yan yana kurulan stantlarda kitap dünyası Tokat’a taşındı. Türk ve Dünya Edebiyatından tarihe, çocuk kitaplarından bilimsel yayınlara kadar binlerce kitabın sergilendiği fuar, her yaştan ve kesimden insanı fuar alanına çekiyor. Tokat Belediyesinin düzenlediği bölgenin en büyük Kitap Fuarı, indirimli satışlarıyla da ziyaretçileri memnun ediyor.